Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prace v německu na české Ičo  (Přečteno 33185 krát)
bibin



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Květen 15, 2010, 11:51:23 pm »

Dobrý den.Ahoj!Jsem živnostník a jezdím po montážích, pracuji teď pro českou firmu v německu. Zajímalo by mě jestli pro české živnostníčky podnikajících v německu týká nějaké  omezení délky pracovního pobytu,nebo zda mi nevznika daňová povinnost povinosti k německým úřadům.?  Kroutím očima
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 17, 2010, 09:14:16 am »

Myslim, ze buder spis zalezet na tgom, na co musis dat pozor, aby te urady nevyhodnotily jako "dnanliveho zivnostnika", v CR se tomu rika "Svarc system" (nebo Schwarz?) - tedy pouze formalne samostatna cinnost, ktera ma jinak vsechny znaky prace pro zameztnavatele (a tedy bys mel byt zamestnan).
Idealne bys mel byt schopen dolozit, ze svou cinnost vykonavas pro nekolik ruznych zakazniku a kdyz prijde na stavbu kontrola, ukazat, ze mas sve naradi, dodavku apod., proste veci, ktere samostatny remeslnik zpravidla vlastni - nebo jestli delas se 100% prostredky sveho zakaznika/zamestnavatele.

Jak to je, kdyz coby ceska firma sve sluzby provadis v zahranici - jestli je nejaka doba, po ktere Nemecko rekne, ze v podstate podnikas v Nemecku a mel bys tam nahlasit pobocku a danit, to nevim, jiste. Na to ti tu mozna odpovi vic povolanejsich.

Osobne si ale myslim, ze diky svobode sluzeb nebudes mit problem, kdyz te nenarknou z toho "zdanliveho" podnikani.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München