Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Grundschule x požadavky české ZŠ  (Přečteno 127479 krát)
Radka B



Karma: 1
Příspěvků: 3


« Odpověď #15 : Duben 29, 2010, 06:52:39 pm »

Male upresneni - Ceska skola bez hranic - Tschechische Schule ohne Grenzen e.V. ve spolupraci se ZS Truhla - Praha organizuje  prezkouseni zaku primo v Mnichove, ktere probehne v cervnu 2010. S pozdravem  Radka B
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #16 : Červen 22, 2010, 09:12:44 am »

Ja jsem napsala rediteli ceske spadove skoly dopis, v nemz jsem mu sdelila, ze se stehujeme do zahranici, odhlaseni jsme i u zdrav pojistovny a o stehovani do zahranici jsem informovala i spravu soc. zabezpeceni. Nic vic. To bylo pred sesti lety.
Zaznamenáno
Nalim



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #17 : Listopad 11, 2011, 12:34:54 pm »

Ahoj zdravím Vás,

jsme v podobné situaci, tj. přestěhoali jsme se do Německa ještě když dceři byli 2 roky. Nyní nastupuje do základky zde v Německu. Hledali jsme informace k zákonem stanovenné povinosti přihlásit dítě trvale nahlášeného k pobytu v CR do kmenové školy v ČR. Většina informací zde již proběhla éterem, tak přidám poue poslední informaci - vypadá to že se ledy pohnuli (údajně si na situaci stěžovalo stále více lidí) a v lednu by se měla zrušit zákonem daná povinost skládat zkoušky na kmenové škole v ČR (dobrovolnosti se meze nekladou)... pokd ovšem projde novela školského zákona parlmanetem..

zde je odkaz na stránky

http://info.edu.cz/cs/node/165

v naší situaci je to ještě zajímavější o to, že žena je Slovinka, děti tedy maji dvojí občanství (ČR, Slovinské). Představa že by stejné martýrium museli procházet i ve Slovinsku - přišlo by mi to vůči děcku jako neúměrně vysoký stres... K zamyšlení také stojí, jestli je to v pořádku, že dítěti vyvstávají takovéto povinosti na základě něčeho, co si samo nemohlo zvolit, tj. státní občanství dostává autoamticky.... souhlasím s Kleenou že by měli stačit rozdílové zkoušky při případném přstupu na školu v ČR. Chtěl bych vidět, jak by se tvářili úředníci, kdyby jim někdo předložil účty na proplácení cesty a výdajů spojených s cestou za účelem splnit zákonem předepsanou povinost skládat zkoušky v ČR, třeba a Austrálie..... Samozřejmě to znamená to nepodcenit a učit se s děckem. Ale ať mi někdo vysvětlí, co mají rodiče dělat, když děcko odmítne používat druhý jazyk rodičů a chce komunikovat pouze v němčině. Náš případ to naštěstí není, ale ze zkušenosti ze schůzek rodičů ve školce se to týká 80% smíšených rodin.   Informaci, že pokud se zruší trvalé bydliště v ČR tak tím odpadá povinost přihlásit děcko do školy jsem  nevěděl, měl jsem za to že to je podmíněno jen a pouze státním občanstvím...  ovšem se zrušením trvalého pobytu v ČR to není tak jednoduché - myslím že je vyžadováno při spoustě jiných věcí.

tak to je vše

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #18 : Listopad 11, 2011, 01:35:43 pm »

Mozna male upresneni...

...povinosti přihlásit dítě trvale nahlášeného k pobytu v CR do kmenové školy v ČR
...takovéto povinosti na základě něčeho, co si samo nemohlo zvolit, tj. státní občanství dostává autoamticky....
Obcanstvi dite dostava za danych predpokladu automaticky, ale neni nutno, aby bylo prihlaseno k trvalemu pobytu v CR.
Je fakt, ze matrika to dite automaticky prihlasi do bydliste matky, pokud ta je trvale hlasena v CR, ale neni problem ho pak obratem zase odhlasit. (Tim automatickym prihlasenim pak vznikaji jen naklady za ty obligatni ceske "popelnice". Nektere obce, jako napr. Brno, je za tu dobu (tedy od narozeni do odhlaseni) tvrde vyzaduji, jine si nechaji vysvetlit, ze tam dite nikdy nezilo a od naroku upusti.)
Potud z vlastni zkusenosti - nase dite je v CR odhlaseno.

Nevim ale, co zakon opravdu rika o te povinnosti zkousek na kmenove skole a jeji vazbe na na pobyt (dobrovolne), nebo obcanstvi (vice mene nezavisle na vuli)...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München