Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Navazujici studium v DE -vydaje a kde na ne vzit?  (Přečteno 32259 krát)
peta_durka



Karma: 2
Příspěvků: 18



« : Květen 14, 2009, 04:18:30 pm »

Protoze vic hlav vic vi, chtela jsem se zeptat vas zkusenejsich - pohravam  si s myslenkou, jit po ceskem bakalari studovat navazujici Mgr. do Nemecka, konkretne to neni primo VS, ale Hochschulinstitut... Jenze mi prijde, ze to fakt musi jit do vydaju... jak to delate, kde berete penize? Nasetreno, brigady, rodice? Nebyl by to zadny Erasmus, proste jen oficialni studium... Plati se pak jeste neco - pojisteni apod.? Muzu se pak s potvrzenim o studiu ukazat v CR na pracaku a zadat dale o prispevky na dite?  Co??? Co???

Budu rada za postrehy a vase zkusenosti. DIKY!
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Květen 15, 2009, 02:47:51 pm »

Kdyz jsem tu studoval tak jsem legalne pri studiu 20 hodin kazdy tyden pracoval, s temi penezmi slo slusne vyzit. Jako studentka budes mit tech 20 hodin legalne dovolenych, takze to asi pro zacatek. Zalezi kde budes bydlet, kolik te stoji studium a dalsi veci...
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #2 : Duben 24, 2012, 11:51:27 pm »

nyní samozřejmě tyhle limity (odpracovaných hodin) už nejsou.

alternativou je najít si práci u některé z (větších) firem, která nedostatek expertů řeší i nabídkami studijních programů pro zaměstnance: pro začátek bakaláře IT, inženýrství, logistiky.  Větší firmy mívají i programy magisterské a MBA - ale ne pro novice.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Prosinec 03, 2012, 02:19:07 pm »

pozor, na niektorych výškach platíš študijné poplatky, takže musíš zobrať do úvahy aj to. Teda aspoň v Bavorsku sa platí.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München