Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: byt doktorantom  (Přečteno 25189 krát)
Katarinka



Karma: 0
Příspěvků: 4



« : Listopad 25, 2008, 08:51:55 pm »

Ahojte,kto mi vie poradit? skoncila som na VS na Slovensku 5-rocne studium a tu na LMU sa postupne informujem,ako dalej.Vraj sa mam hned nahlasit na doktoranske studium,kde mi povedia, ake predmety zo slov.VS budu uznane a prinajhorsom po prvom roku budem musiet obstat kontrolnu skusku,ci budem schopna dokoncit doktor.studium.Nasla som ale,ze musim 2 semestre na LMU byt imatrikulovana. Ale ake predmety? a stipendium? vraj mam narok,ak min. 2 semestre budem mat na LMU skoncene,a vekovo? obmedzene? Co???  : mam vela cisel,vsade ma len posunu o krok dalej,ale viac sa nedozviem. E-mail: katarinkamys[zavináč]centrum.sk
vdaka za kazdu radu 
Zaznamenáno
ivca.b



Karma: 0
Příspěvků: 24



« Odpověď #1 : Listopad 26, 2008, 01:10:38 pm »

Ahoj Katarinko,

Jsou zde dva postupy jak byt doktorandem:
1. Najit vypsane doktoranske misto na nejake univerzite a uchazet se o nej stejne jako o praci. Kdyz projdes vyberem (po pohovoru ti profesor, ktery te zamestna rekne ze te chce), jsi placenym zamestnancem dane katedry a zaroven studentem (v pripade puluvazku) nebo jenom zamestnancem (v pripade celeho uvazku). Vypsana volna doktorandska mista najdes na webu LMU na strankach jednotlivych kateder.

2. Prihlasit se do doktorandskeho studia jako student a sama si sehnat penize, aby ses uzivila - stipendium, rodice, castecne pracovat.... Tam ma univerzite ruzne centralne vypsane naroky, co musis znat atd., ve stylu jak to popisujes.

Ja jsem tady doktorandem diky prvnimu postupu, v tom druhem se moc nevyznam.
Mej se krasne a drzim palce, at ti to vyjde
Ivca
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München