Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bafog: Jak nalozit s majetkem v CR ?  (Přečteno 37384 krát)
rizek50



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 28, 2014, 01:39:15 pm »

Ahoj,

Uvazuji o tom ze si zaridim Bafog. Pri zjistovani co vsechno bude potreba vyplnit jsem ale narazil na "(Einkommenserklärung des Ehegatten/eingetragenen Lebenspartners, des Vaters, der Mutter)" http://www.das-neue-bafoeg.de/intern/upload/formblaetter/FB3_ab2011.pdf

Timto se dostavam k my otazce. Dejme ted napriklad, ze je na mne napsana Skoda Oktavia (2008) a ze mam ucet u RB, kde lezi 80 000kc.
Timto se ale dostavam nad "magickou hranici" 5200 a vsechno nad se mi bude z bafogu strhavat.

Moje otazka: Jak jste s tim nalozili vy? Priznali jste to? Mohou si to urady mezi staty zkontrolovat? Pomuze kdyz se "vsechno" prepise na firmu (ktera mi nepatri) nebo na rodice?


Dekuji za rady a odpovedi.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 28, 2014, 03:16:14 pm »

Praktické zkušenosti s tímto druhem operací nemám, ale řekl bych, že ze znění otázky ve formuláři asi nepomůže napsat to na rodiče - ty ten formulář zahrnuje taky.
Napsat to na firmu, která nepatří tobě ani rodičům, by pomoci mělo.

Nicméně si nemyslím, že ti 80.000 a starou šunku bude někdo vyčítat...nadto je hodnota takového vozu věcí pro soudního znalce a toho německý úřad určitě objednávat nebude Úsměv Pravděpodobně se úřady nebudou asi nebudou samy pídit ani po tom zůstatku na účtu...dotazy na bankovní vztahy jsou možná věcí pro kriminálku, ale pro ověřování nároku na sociální a jiné dávky...myslím, že se tě maximálně zeptají a spokojí se s tím, co jim odpovíš.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Leden 28, 2014, 07:36:33 pm »

Ja jsem teda zadne majetky ani uspory nemela, ale mela jsem i movite spoluzaky, kteri dostali tu nejvyssi castku.
Za sebe jsem mj. mela dojem, ze by mi na zaklade prijmu rodicu museli neco strhnout, ale nic. V tech danovych priznanich jsem se nevyznala sama, takze celkem pochybuju o tom, ze to zvladly urednice na Studentenwerku. Majetky mych rodicu nikoho nezajimaly, jen prijmy, takze eventualne to auto prepsat na rodice... A z uctu neco vybrat?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Leden 29, 2014, 08:23:51 am »

Přečti si ty podmínky ještě jednou. Pokud vím, tak tam stálo, že vlastní auto mít můžeš.

Pravidelné potvrzení o stavu všech účtů potřebuješ, takže větší obnos převést jinam.

Co se týče rodičů, stačí pouze potvrzení o příjmech rodičů popř. partnerů (z ČR ... jsou to dva papíry, které si podle daňového přiznání vyplníš a na českém finančáku dáš jen potvrdit, jeden česky a ten samý německy, měly by být ke stažení na stránce bafku)

Co se týče výdělku, tak za rok můžeš mít vlastní příjem (ca 4880, občas se mění), vše nad touto částkou se pak odčítá z max. částky od bafku. Tzn. že během studia můžeš mít kromě bafku ještě maximálně stálý minijob.
« Poslední změna: Leden 29, 2014, 12:19:34 pm od David » Zaznamenáno
rizek50



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Leden 29, 2014, 12:14:35 pm »

Hmm, diky vsem za odpovedi
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München