Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Studium medicíny v SRN - Německu  (Přečteno 52369 krát)
dutchhardstyle



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Listopad 07, 2013, 06:09:47 pm »

Ahoj, chci se zeptat jestli tu někdo z Vás studuje v Německu medicínu popř. Zubárnu? Chtěl bych se zeptat na pár informaci ohledně studia, a to následovně:
1) Jsem občan ČR i SRN, domnívám se tedy že nebude nutné vykonávat nějaké jazykové zkoušky když se hlásím jako Němec?
2) Prozatím Vím že si přihlášku musím podat přes hochschulstart v Dortmundu a zde zaslat i potřebné dokumenty. Díval jsem se na hochschulstart ale moc konkrétních informaci jsme tam nenašel, nevíte co přesné budou požadovat za dokumenty? Myslím že ověřená a soudně přeložená kopie maturitního vysvědčení a fotokopie Reisepass by měly stačit.
3) Rovněž jsem se díval že se příjímá na numerus clausus, chapu tedy dobře že se jedna o klasický aritmetický průměr známek z vysvědčení? Mně vychází 1,8 ale někde jsem četl že prý je pro absolventy českých gymnázii o něco lepší, na zimní semestr 2014/2015 se asi nedostanu vzhledem k průměru, jak je to tedy s "čekacím semestrem" jaka je průměrná doba na čekání než mě přijmou?

Pokud to k něčemu pomůže tak se chci ucházet o studijní místo v Dusseldorfu

Pokud mi někdo z Vás může odpovědět alespoň na některé dotazy moc mi tím pomůžete, předem velice děkuji každému za odpověď.  Úsměv
« Poslední změna: Listopad 09, 2013, 11:53:19 am od kassandra » Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #1 : Listopad 07, 2013, 06:24:24 pm »

Ahoj, chci se zeptat jestli tu někdo z Vás studuje v Německu medicínu popř. Zubárnu? Chtěl bych se zeptat na pár informaci ohledně studia, a to následovně:
1) Jsem občan ČR i SRN, domnívám se tedy že nebude nutné vykonávat nějaké jazykové zkoušky když se hlásím jako Němec?
2) Prozatím Vím že si přihlášku musím podat přes hochschulstart v Dortmundu a zde zaslat i potřebné dokumenty. Díval jsem se na hochschulstart ale moc konkrétních informaci jsme tam nenašel, nevíte co přesné budou požadovat za dokumenty? Myslím že ověřená a soudně přeložená kopie maturitního vysvědčení a fotokopie Reisepass by měly stačit.
3) Rovněž jsem se díval že se příjímá na numerus clausus, chapu tedy dobře že se jedna o klasický aritmetický průměr známek z vysvědčení? Mně vychází 2,8 ale někde jsem četl že prý je pro absolventy českých gymnázii o něco lepší, na zimní semestr 2014/2015 se asi nedostanu vzhledem k průměru, jak je to tedy s "čekacím semestrem" jaka je průměrná doba na čekání než mě přijmou?

Pokud to k něčemu pomůže tak se chci ucházet o studijní místo v Dusseldorfu

Pokud mi někdo z Vás může odpovědět alespoň na některé dotazy moc mi tím pomůžete, předem velice děkuji každému za odpověď.  Úsměv
a nebola by lepšia Karlovka v prahe, vyborna skola ma medzinarodne renomé......podla mna je to cesta menšieho zla jak nemecko.....s karlovky sa po studiu dostanes do nemecka v pohode si myslim
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #2 : Listopad 07, 2013, 07:05:45 pm »

Karlovka ma dobre renome....slovensky zubar zijuci v Mnichove od r 1968 spominal,ze ked sa on hlasil na zubara v Mnichove na Uni tak dokopy sa hlasilo 7000 ludi a brali 70....napad to nieje zly studovat zubarinu...jedno kde...zubarky a lekarky su sexi...dve baby z videnia poznam slovenky co studuju medicinu v Mnichove....povecine tie baby su sexi inteligentne,len dost namyslene...niekedy tie tituly a postavenie hlavne u zien robi sarapatu v hlave....
Zaznamenáno
dutchhardstyle



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #3 : Listopad 07, 2013, 08:06:58 pm »

Karlovka to asi ne, ja chci do Německa i kvůli toho že se zde chci na trvalo usadit a tež si při studiu najít nějaký přivýdělek (jsem ošetřovatel tak třeba v nemocnici na nějaký zkrácený úvazek), takže proto myslím že je Německo lepší volba. Trochu mě zarazilo že říkaš že určitě je karlovka menší zlo než Německo, jak tomu mám rozumět? To je tam studium na vš tak strašné?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Listopad 07, 2013, 08:26:35 pm »

ano
1. ano, nepotřebuješ
2. ano, vyplnit přihlášku online a tam by mělo být napsáno, jaké dokumenty budou chtít následně a do kdy poslat. Viz do wiki jsem napsal článek "Jak se přihlásit na VŠ v Německu", kde je snad vše napsáno.
3. ano, průmer z maturity z gymnázia z ČR, z kakýchkoliv předmětů. Vysvědčení je třeba nechat přeložit a v Německu uznat. Více ve wiki v článku "Uznání vzdělání v Německu". V případě nepřijetí tě zařadí na "čekací listinu".
« Poslední změna: Listopad 07, 2013, 08:30:31 pm od David » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Listopad 07, 2013, 10:08:58 pm »

Karlovka to asi ne, ja chci do Německa i kvůli toho že se zde chci na trvalo usadit a tež si při studiu najít nějaký přivýdělek (jsem ošetřovatel tak třeba v nemocnici na nějaký zkrácený úvazek), takže proto myslím že je Německo lepší volba. Trochu mě zarazilo že říkaš že určitě je karlovka menší zlo než Německo, jak tomu mám rozumět? To je tam studium na vš tak strašné?

Sice medicinu nestuduji (jakozto ani panove h+p ne) a nevim, jestli k tomu jsou nejake statistiky, nicmene bych rekla, ze kdyz uz se v SRN na vysokou dostanes, je snazsi se na ni udrzet nez CR. Mj. pokud ma clovek cil, tak to vzdycky nejak zvladne! S nemeckym diplomem mas urcite i lepsi sance, pokud bys miril dal na zapad. Pokud tu i v budoucnu planujes zit, nechapu, proc by sis mel komplikovat zivot.

Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #6 : Listopad 08, 2013, 05:56:30 pm »

Karlovka to asi ne, ja chci do Německa i kvůli toho že se zde chci na trvalo usadit a tež si při studiu najít nějaký přivýdělek (jsem ošetřovatel tak třeba v nemocnici na nějaký zkrácený úvazek), takže proto myslím že je Německo lepší volba. Trochu mě zarazilo že říkaš že určitě je karlovka menší zlo než Německo, jak tomu mám rozumět? To je tam studium na vš tak strašné?
ja narazam na to ze ci si schopna zvladnut medinu v nemcine ved to musi byt brutal  Šok v rodnej reci je to masaker a nie to este v nemcine  Kroutím očima
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Listopad 08, 2013, 10:06:49 pm »

Bipo z videnia poznam dve slovenky co studuju medicinu v Mnichove...pekne babenky....tie maju bunky a mozog nato....klobuk dole pred nimi.... Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München