Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Studium VŠ v Německu  (Přečteno 33023 krát)
L5be
Host
« : Duben 30, 2013, 11:50:20 pm »

Dobrý den,
 zrovna dodělávám střední školu v ČR a pohrávám si s myšlenkou studia vysoké školy v Německu (příp. i Rakousku). Všechny ty formality s tím spojené už zvládnu nějak vyřešit, spíš mě ale zajímají věci, které z oficiálních dokumentů nevyčtu- hlavně tedy vaše názory a zkušenosti.

Stručně něco o mě: Bydlím v příhraničí (na české straně), mám dvojí občanství, německy umím plynule, se psaním mám problémy (nikdy jsem nenavštěvoval německou školu). Chci studovat "Wirtschaftsinformatik".  Zkusím se přihlásit i na "Duales studium", moc šancí tomu ale nedávám.

V první řadě vůbec nevím kam si podat přihlášku. Byl bych rád, kdyby jste mi někdo mohl doporučit nějakou spolkovou zemi, oblast, město nebo třeba konkrétní školu, která je podle vás vhodná. Trochu očekávám odpověď Mnichov, mám ale strach z extrémně vysokých životních nákladů v tomto městě.
Dále bych vám byl vděčný za jakékoliv další relevantní informace. Co by se mohlo hodit, na co si dát pozor, případně vaše osobní zkušenosti ze studia v Německu.
Děkuji  Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Květen 01, 2013, 12:23:06 am »

Info najdeš vlevo ve wiki v článku "jak se přihlásit na VŠ v Německu" a "Studium v Německu"

Kromě medicínských oborů se přihláška podává zpravidla vždy přímo na univerzitu do půlky července nebo půlky prosince. Na informatiku a některé další obory jde někde podat přihlášku i těsně před začátkem semestru.

Pro přijetí je nejdůležitější zpravidla průměr z maturitních známek.

V Německu oproti Česku zpravidla místo třech termínů často pouze jeden termín na zkoušku za semestr, popř. někdy pouze jeden za rok.


« Poslední změna: Květen 01, 2013, 12:26:39 am od David » Zaznamenáno
hanninde



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Květen 01, 2013, 02:50:18 pm »

Ahoj,

manzel studoval Systems Engineering v Essenu (NRW) a bylo to tam docela fajn. Zivotni naklady tam jsou nizke, kvalita studia byla dobra. Vim, ze tam jde studovat i Wirtschaftsinformatik. Jen je to fakt jiny typ krajiny - jen rovina, hodne lidi (Ruhrgebiet), velka mesta, ne tak moc hezke prirody... Ale najdou se tam taky hezka mista na relaxaci.
Essen bych doporucila, kdyz chces studovat a ne pri tom moc pracovat - neni tam moc prac. prilezitosti jako napr. v Mnichove.

Hodne stesti pri vyberu univerzity.

Hanka
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #3 : Květen 05, 2013, 10:44:30 pm »

Nevim, kde v prihranici zijes, ale Wirtschaftsinformatik muzes studovat treba i v Hofu, kam bys teoreticky mohl i dojizdet.

http://www.hof-university.de/Wirtschaftsinformatik.167.0.html

Nebo treba v Pasove, to taky neni daleko od hranic, pokud bydlis spis tim smerem.

http://www.wiwi.uni-passau.de/home.html

V techto oblastech se take da mhohem levneji zit, nez napr. v Mnichove. Pokud to neni tedy primo Innenstadt. Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München