Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: overovanie dokladov  (Přečteno 35358 krát)
miska85



Karma: 0
Příspěvků: 20


« : Duben 19, 2013, 08:37:59 pm »

zdravim,

vie mi niekto prosim poradit kde sa daju uradne overit doklady v Mnichove?

Dakujem za info Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 20, 2013, 08:13:53 am »

Není mi úplně jasné,  co myslíš "ověřováním dokladů"... Doklady buď máš nebo ne, buď jsou platné, nebo ne...
Nemyslíš náhodou spíš ověřování podpisu (spojené s ověřením tvé totožnosti)?
Podpisy na cz/sk listinách ověřuje cz/sk notář (konzulát, cz za 10 Eur), na německých listinách německý.
Pokud potřebuješ ověřit svou totožnost na smlouvu uzavřenou na dálku, pak existují věci jako PostIdent...

Jestli to není nic z toho, zkus trochu podrobněji popsat, co přesně a za jakým účelem chceš ověřit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
miska85



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #2 : Duben 20, 2013, 09:34:51 am »

dakujem za odpovede.
Jedna sa o notarske overenie diplomu a vysvedcenia. Robi sa to aj na pockanie? Prinesiem slovensky diplom a on mi to overia alebo ako funguje?
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #3 : Duben 21, 2013, 11:04:37 am »

Jednoduche ukony ti urobia okamzite aj v Rathause, stoji to 5,- Eur za potvrdenie.
Ci tvoje doklady do toho spadaju, je najlepsie sa informovat (na webe alebo telefonicky).
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Duben 21, 2013, 01:29:37 pm »

Já tedy nevím, ale myslím, že na diplomech a vysvědčeních notář nic nenaověřuje. Ty se tzv. "nostrifikují" - tedy nějaká (vzdělávací) instotuce v cílové zemi musí rozhodnoout, že a příp. s jakými omezeními je tvé cizí vysvědčení platné i zde.
S tím osobní zkušenosti nemám, co ale vím, tak to není žádná desetiminutovka a jedna návštěva - je s tím spojeno běhání a nijak lidové poplatky.
Zvaž, zda je nutné diplomy uznávat. Mně zatím všichni zaměstnavaleté vysokoškolský titul uvěřili na základě prostého profesionálního překladu českého diplomu a maturitního vysvědčení.
Pokud někdo (zaměstnavatel, instituce, škola - vyšší stupeň vzdělání) na uznámní diplomu opravdu trvá, zastavil bych se na nějaké VŠ příbuzného zaměření a prostě se tam zeptal. S trochou štěstí třeba nebude potřeba nic dělat s maturitou - tak je přepokladem studia jak tady, tak u nás, takže když ti uznají diplom, nemuselo by být nutné dokládat maturitu (bez ní by nebyl diplom)...leda by někoho opravdu zajímaly známky...?
« Poslední změna: Duben 21, 2013, 02:29:23 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München