Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Maturita z obchodní akademie a studium v Německu?  (Přečteno 23704 krát)
Sonne05



Karma: 1
Příspěvků: 15


« : Březen 31, 2013, 11:45:25 pm »

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda nemáte někdo zkušenosti s maturitou z obchodní akademie či jiné odborné střední školy a poté následného studia v Německu. Na internetu jsem se dočetla, že maturita z těchto škol omezuje přístup k německému školství. Maturitu mám již státní. Jsem tak dost zmatená, zda mám právo studovat v DE či ne. Pokud by měl někdo zkušenosti s tímto, budu moc ráda za každý názor.

Děkuju!
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Duben 04, 2013, 03:15:43 pm »

Urcite, obecne receno, pravo mas! Preklad + notarsky overena kopie tveho maturitniho vysvedceni, pokud by ses v Nemecku chtela hlasit na VS, musi nejdriv putovat na Zeugnisanerkennungsstelle... je to vsechno docela zdlouhave. Podle ceho ale prepocitavaji znamky, netusim. Dalsi vec je, na jakou VS se budes moci hlasit, jestli jenom na FA nebo Uni. Ja jsem maturovala na gymplu za 4, takze tehdy u me nic moc neresili. Je eventualne taky mozne, ze ten novy numerus clausus nebude stacit na zdejsi naroky, nebo ze te to omezi jenom na urcite obory. Ceska statni maturita v tom hrat asi velkou roli nebude.
Nejdriv bych na tvem miste investovala do toho papiru, pokud mozno bych to resila osobne a zeptala se, co se z toho zhruba muze vyklubat.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München