Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prestup do nemecke zakladni skoly  (Přečteno 59491 krát)
darling



Karma: 4
Příspěvků: 57


« : Červen 17, 2011, 11:32:39 am »

Ahoj lidi,
rada bych se zeptala, zda ma nekdo zkusennosti s prestupem ceskeho ditka na nemeckou zakladni skolu. Konkretne by se jednalo o dite, ktere prave  v Cechach dokoncuje druhou tridu a plan by byl, aby v zari uz nastoupilo tady. Nemecky ale vubec neumi. Za rady a tipy predem mnohokrat dekuji.
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #1 : Červen 19, 2011, 08:44:04 am »

V prvni rade musis zajit na radnici, Abteilung Schule, Bildung, atd, kde je tve prislusne bydliste v Nemecku. Tam ti prideli skolu, kterou by melo dite navstevovovat. Zrejme budes muset dolozit rodny list a vysvedceni, vse prelozeno do nemciny.
fakt, ze dite neumi nemecky, neni dulezity, kazda skola je povinna zaridit pro deti tzv. Förderunterricht für Deutsche Sprache - zpravidla se jedna o doucovani nemciny v nulte hodine. Jinak- deti se uci velmi rychle a vyucovaci tempo na ZS je oproti ceskym skolam pomalejsi a mene narocne. S tim bych si starosti nedelala. Co se poplatku tyce, plati se zhruba 50 Eur prispevek na ucebnice na rok.
Zaznamenáno
darling



Karma: 4
Příspěvků: 57


« Odpověď #2 : Červen 19, 2011, 03:03:45 pm »

ahoj Martino,
diky za odpoved. Mas s tim vlastni zkusennost? Nevis, je zvykem nechat deti opakovat nebo jdou normalne dal?
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #3 : Červen 19, 2011, 07:15:13 pm »

Ahoj,
vlastni zkusenost jak se to vezme - moje deti tady nastoupily uz od 1. tridy,ale jejich jazykove znalosti byly ruzne; starsi dcera umela nemecky plynule, mladsi ne a vsechno zvladla.
Tridu opakovat urcite nebudete muset - uvidis po roce, to se tady praktikuje zridka a neznam jediny pripad, kde by byly jazykove duvody.
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #4 : Červen 24, 2011, 10:47:45 pm »

ahoj Martino,
diky za odpoved. Mas s tim vlastni zkusennost? Nevis, je zvykem nechat deti opakovat nebo jdou normalne dal?

Ahoj, náš syn šel po druhé třídě v ČR přímo do třetí třídy v Mnichově bez jediného slova němčiny. Dva roky pokračoval na německé gymnázium s výborným prospěchem. Ano, ten začátek pro něj musel být těžký, ale děti se učí rychle, to naše staré dospělé mozky už neumí  Mrknutí
Zaznamenáno
darling



Karma: 4
Příspěvků: 57


« Odpověď #5 : Červen 26, 2011, 10:35:28 am »

Diky Slunecnice,
uvidime, jak to dopadne.
Zaznamenáno
alasvarcka



Karma: 1
Příspěvků: 4


« Odpověď #6 : Červenec 14, 2011, 07:11:34 pm »

Já to mám ještě malinko komplikovanější. Potřebuju pendlovat za prací  v cca  dvouměsíčním turnusu a potřebovala bych devítiletého syna brát ssebou. Právě dokončil druhou třídu. Přichází v úvahu možnost ty každé dva měsíce ho učit doma a pak ho vrátit do české školy (resp. vždy dva učit v Německu sama a dva v české škole)? Nebo dva měsíce v německé a dva v české? Jak je to pak s vysvědčením? (Neřešme teď prosím, jak to vyřeším v Německu v práci, to je na jinou diskusi.)
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #7 : Červenec 15, 2011, 12:34:40 am »

Ahoj, zkusila bych se zeptat na vaší ZŠ, jestli vám dovolí individuální vzdělávací plán - pak bys mohla synka učit sama v rámci české školy. Nevím ale, jestli se to vztahuje i na váš případ, mívají ho děti se specifickými požadavky na výuku. Dovolit vám to může jedině ředitel školy, vyjadřuje se k tomu pedagogicko psychologická poradna.

A nákuk do Školského zákona, aby ses měla o co opřít.
§ 18
Individuální vzdělávací plán

Ředitel školy může s písemným doporučením školského poradenského zařízení povolit nezletilému žákovi se speciálními vzdělávacími potřebami nebo s mimořádným nadáním na žádost jeho zákonného zástupce a zletilému žákovi nebo studentovi se speciálními vzdělávacími potřebami nebo s mimořádným nadáním na jeho žádost vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu. Ve středním vzdělávání nebo vyšším odborném vzdělávání může ředitel školy povolit vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu i z jiných závažných důvodů.
Zaznamenáno
alasvarcka



Karma: 1
Příspěvků: 4


« Odpověď #8 : Červenec 19, 2011, 10:20:00 am »

Já to mám ještě malinko komplikovanější. Potřebuju pendlovat za prací  v cca  dvouměsíčním turnusu a potřebovala bych devítiletého syna brát ssebou. Právě dokončil druhou třídu. Přichází v úvahu možnost ty každé dva měsíce ho učit doma a pak ho vrátit do české školy (resp. vždy dva učit v Německu sama a dva v české škole)? Nebo dva měsíce v německé a dva v české? Jak je to pak s vysvědčením? (Neřešme teď prosím, jak to vyřeším v Německu v práci, to je na jinou diskusi.)
Tak je to jinak, odjíždíme do Německa natrvalo, takže by měl chodit normálně do školy tam, pevně věřím, že to zvládne, ve druhé byl premiant a na jazyky je šikovný (po mně Mrknutí ) Spíš mě teď zajímá, jak se tam řeší stravování. Mají tam nějakou školní jídelnu? Je tam nějaká možnost nějaké obdoby družiny? Budu dělat na ranní a odpolední a není mi úplně jasné, co s ním bude, než se vrátím z práce..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München