Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Grundschule x požadavky české ZŠ  (Přečteno 127263 krát)
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« : Duben 12, 2010, 03:18:33 pm »

Zdravím,
řeším teď nový problém.. žijeme v Německu, děti chodí na Grundschule. Současně jsou přihlášené do české spádové školy.

Zajímalo by mne, co po vás požaduje česká škola za dokumenty a jestli je musíte nechávat úředně přeložit?

"Naše" česká škola chce vyjádření ped-psych poradny k tělesné i duševní způsobilosti dítěte před nástupem do 1. třídy (což máme, ale psané německy Mrknutí ) , chtějí pololetní i koncové vysvědčení, úředně přeložené, ověřené. Zdá se mi to jako zbytečný úřední šiml - funguje to tak i u vás?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 14, 2010, 06:40:31 pm »

Bohuzel Ti moc nepomuzu - my mame na podobne starosti asi tak 5 3/4 roku cas Úsměv

Mozna bys ale mohla pro zajemce osvetlit, coze v tom pribehu vlastne dela ceska zakladni skola?
Pokud dite zije tady, chodi do skoly tady a ceska skola s tim snad nema co do cineni...?
Cekal bych, ze leda az bych se rozhodl stehovat do CR a prihlasit dite k dalsi dochazce tam, bych musel je nejak nechat "zaradit do systemu", tedy dolozit doklady a asi udelat vyrovnavaci zkousky...

Kdyz uz ale je ceska skola nejak dotcena, neprijde mi pozadavek dokladu o zpusobilosti dochazku zacit a o jejim prubeznem stavu nijak prehnany.
A ze je chteji prelozene a overene, nojo, bez toho jsou nemecke dokumenty v CR bezcenne, zeano.

I kdyz...
Nedalo mi to a trosku jsem zagooglil...http://www.google.cz/search?hl=cs&q=doch%C3%A1zka+z%C3%A1kladn%C3%AD+%C5%A1kola+v+zahrani%C4%8D%C3%AD&lr=lang_cs&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Vysledky si podle mne trosku odporuji.

Jelikoz si neumim predstavit, jak zaci z Australie nebo USA dojizdi do CR na prezkouseni ze zemepisu, rekl bych, ze az na to u nas dojde, budu v CR skalopevne tvrdit, ze me dite zije v Nemecku a nevidim duvod, proc cokoliv dokladat Ceske Republice, aniz bych se do ni s ditetem chtel stehovat.
« Poslední změna: Duben 15, 2010, 06:26:02 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #2 : Duben 15, 2010, 11:07:38 am »

Díky Úsměv

Situace je opravdu komplikovanější, taky jsem nezahálela a pátrala - tak se podělím, aby měli případní další školou povinní informace.

Hlavní zdroj informací  - Školský zákon, úplné znění - http://www.msmt.cz/dokumenty/uplne-zneni-zakona-c-561-2004-sb

Školní docházka dítěte je povinná, pokud jste občany ČR viz

§ 36
Plnění povinnosti školní docházky
(1) Školní docházka je povinná po dobu devíti
školních roků, nejvýše však do konce školního roku,
v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku (dále jen
„povinná školní docházka“).
(2) Povinná školní docházka se vztahuje na státní
občany České republiky
a na občany jiného členského
státu Evropské unie, kteří na území České republiky
pobývají déle než 90 dnů.
...

Povinnou docházku v zahraničí řeší

§ 38
Plnění povinné školní docházky v zahraničí
nebo v zahraniční škole na území České republiky
(1) Žák může plnit povinnou školní docházku
také
a) ve škole mimo území České republiky,
b) ve škole zřízené při diplomatické misi nebo konzulárním
úřadu České republiky,
c) ve škole zřízené na území České republiky právnickou
osobou se sídlem mimo území České republiky
nebo fyzickou osobou, která je cizím státním
občanem, a nezapsané do školského rejstříku, v níž
ministr školství, mládeže a tělovýchovy povolil
plnění povinné školní docházky.
(2) Pokud žák nemůže v zahraničí plnit povinnou
školní docházku způsobem uvedeným v odstavci 1
písm. a) nebo b), plní povinnou školní docházku formou
individuální výuky.
(3) Žák, který plní povinnou školní docházku
způsobem uvedeným v odstavci 1 nebo 2, je zároveň
žákem spádové školy nebo jiné školy zapsané ve školském
rejstříku, kterou zvolil zákonný zástupce žáka.
(4) Zákonný zástupce žáka je povinen oznámit
řediteli školy uvedené v odstavci 3 předpokládanou
dobu plnění povinné školní docházky způsobem uvedeným
v odstavci 1 nebo 2, popřípadě adresu místa
pobytu žáka v zahraničí a adresu školy v zahraničí. Zákonný
zástupce žáka je povinen přihlásit žáka do školy
uvedené v odstavci 1 písm. a) nebo b) nejpozději do
dvou týdnů po příjezdu žáka do země pobytu.
(5) Žáci, kteří plní povinnou školní docházku ve
škole uvedené v odstavci 1 písm. a) nebo c) a způsobem
uvedeným v odstavci 2, konají zkoušky z vybraných
předmětů ve škole uvedené v odstavci 3 nebo ve škole
při diplomatické misi nebo konzulárním úřadu České
republiky.
(6) Ustanovení odstavců 3 až 5 se nevztahují na
občany jiného členského státu Evropské unie, kteří pobývají
na území České republiky přechodně po dobu
delší než 90 dnů, a jiné cizince, kteří jsou oprávněni
pobývat na území České republiky přechodně po dobu
delší než 90 dnů, pokud plní povinnou školní docházku
ve škole uvedené v odstavci 1 písm. c).
(7) Ministerstvo stanoví prováděcím právním
předpisem výčet předmětů, podmínky pro konání, způsob,
obsah a náležitosti zkoušek podle odstavce 5, podmínky
pro poskytování učebnic a učebních textů žákům,
kteří plní povinnou školní docházku podle odstavce
1, a pro zařazování těchto žáků do příslušných
ročníků základního vzdělávání.


A ještě je zde platná vyhlášku č. 48/2005 Sb. o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky.
§ 18

        (1) Žák, který plní povinnou školní docházku v zahraniční škole, koná zkoušku ve spádové škole nebo jiné škole zapsané ve školském rejstříku, kterou zvolil zákonný zástupce žáka, nebo ve škole zřízené při diplomatické misi nebo konzulárním úřadu České republiky (dále jen "zkoušející škola"):
 
a) ve všech ročnících ze vzdělávacího obsahu vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura, stanoveného Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání,
 
b) v posledních dvou ročnících prvního stupně ze vzdělávacího obsahu vlastivědné povahy vztahujícího se k České republice vzdělávacího oboru Člověk a jeho svět, stanoveného Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání,
 
c) na druhém stupni ze vzdělávacího obsahu vztahujícího se k České republice vzdělávacího oboru Dějepis a ze vzdělávacího obsahu vztahujícího se k České republice vzdělávacího oboru Zeměpis, stanovených Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání.
 
        (2) Žák, který plní povinnou školní docházku formou individuální výuky v zahraničí, koná zkoušku z každého předmětu uvedeného v příslušných ročnících školního vzdělávacího programu zkoušející školy.
 
        (3) Obsahem zkoušky je vzdělávací obsah za období, po které žák plnil povinnou školní docházku podle odstavce 1 nebo 2. Konkrétní obsah a rozsah zkoušky stanoví ředitel zkoušející školy v souladu se školním vzdělávacím programem zkoušející školy. Se stanoveným obsahem a rozsahem zkoušky seznámí ředitel zkoušející školy s dostatečným časovým předstihem zákonného zástupce žáka, nejpozději však při stanovení termínu zkoušky.
 
        (4) Zkoušku lze konat za období nejméně jednoho pololetí školního roku, nejdéle však za období dvou školních roků.
 
        (5) Žák zkoušku podle odstavce 1 písm. a), b) nebo c) nekoná, pokud je žákem zahraniční školy, v jejímž vzdělávacím programu je v dohodě s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy nebo na základě mezinárodní smlouvy zařazen vzdělávací obsah podle odstavce 1 písm. a), b) nebo c) a žák je z tohoto vzdělávacího obsahu zahraniční školou hodnocen v příslušném období na vysvědčení. V tomto případě ředitel spádové školy nebo jiné školy zapsané ve školském rejstříku, kterou zvolil zákonný zástupce žáka, vysvědčení žákovi za příslušné období nevydává.


Je to poměrně zajímavé čtení Úsměv  Nejsou, pokud to správně chápu, žádné postihy, když žijete v zahraničí a o češtinu pro své děti nestojíte.

Tolik k teorii. A praxe... naše situace je komplikovaná tím, že jsme před rokem ještě žili v ČR, takže dítě bylo normálně u zápisu do první třídy české ZŠ. Kam logicky nenastoupil, protože mezitím jsme se přesunuli do Německa. A česká škola si klade, jak už teď vím, nesmyslné, zákonem nepodpořené požadavky na překlad vysvědčení. (a fůru dalších nesmyslů, které se mi doufám podaří jim vymluvit). V tuto chvíli nevíme, jestli a kdy se budeme vracet. Tak se nám zatím zdá jednodušší a přirozené učit děti češtinu stejně, jako v Čechách. Máme doma slabikáře, první čtení pro prvňáčky, učebnice češtiny, pracovní sešity pro starší dítě.. pokud bychom se vraceli, byl by přechod na vyučování v češtině jednodušší.
Učebnice jsme fasovali (některé za úplatu, některé zdarma) ve spádové škole.

A mělo by to fungovat tak, že děti v Německu normálně absolvují ročník, dostanou vysvědčení. A do Čech si přijedeme pouze na přezkoušení z češtiny (později případně z části prvouky a dějepisu). Přezkoušení jsme už jedno absolvovali, p.uč. si s dítětem popovídala, dala mu přečíst kus textu, krátký diktát, pár otázek a bylo to, pohoda, klídek, žádný velký stres. A škola vystaví vysvědčení o absolvování čj v daném ročníku. Pokud bychom se vraceli do Čech, neměly by děti už dělat rozdílovky, ale rovnou by postoupily do ročníku, kam chodí v Německu.

Starší dítě absolvovalo v Čechách dva roky češtinu, ted je ve třetí třídě v Německu. A česky píše jako každé jiné dítě na prvním stupni  Úsměv, protože vyjmenovaá slova, shoda přísudku s podmětem atd se učí až ve vyšších ročnících. Doma mluvíme česky, dítě česky bez problémů čte, ale je schopen napsat "gdes byl?". I z toho důvodu nechci výuku češtiny zanedbat, gramatiky je dost a je těžká.

Uf! To je snad všechno, za posledních pár dní jsem nastudovala půl internetu Úsměv

« Poslední změna: Duben 15, 2010, 11:09:18 am od Slunecnice » Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #3 : Duben 16, 2010, 02:05:08 pm »

No tak já teda nevím Smutek, my jsme v Německu rok a půl, syna jsem odhlásila prostě a jednoduše z české školy 2.tř. a jako důvod jsem uvedla stěhování do zahraničí.Nikdo se mě na nic neptak kdy kde atd.Nedali mi ani žádný papír.Tady jsem ho hned nahlásila do školy,kde chtěli akorát poslední vysvědčení,což bylo z první třídy,protože jsme se sem přistěhovali v prosinci a taky to tím haslo.Samozřejmě,že jsem to vysvědčení musela nechat přeložit.
Ale to byla veškerá práce
Zaznamenáno

Dasa
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #4 : Duben 17, 2010, 09:44:12 am »

Daso, ty jsi v jiné situaci, děti jsi z české školy odhlásila. Já mám zájem o tom, aby děti češtinu dělaly, takže jsem je z české školy neodhlašovala. Jenom jsem oznamovala, že budou školní docházku plnit v zahraničí.

Asi je to na různých školách různé, po nás v Německu žádné vysvědčení ani jiný dokument nechtěli, dítě nastoupilo rovnou do dalšího ročníku. Jenom jsme jim řeklo, že druhou třídu ukončil v Čechách.
Zaznamenáno
sarina7



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Duben 26, 2010, 08:32:21 pm »

Ahoj,
dcera chodi tady do 2. tridy. Zaroven je stejne jako vase deti zapsana v ceske skole. Tam davame uredne overene prelozene koncove vysvedceni. V prvni a druhe tride dela zkousky jen z cestiny. V prvni tride byla zkouska prekvapive tezka - diktat, cteni, pravopis, cca na pul hodiny. Prekvapila me obtiznost. Cekala jsem to lehci. Takze se ted docela hodne ucime, protoze za mesic jdeme na cestinu za 2. tridu. Nastetsi uz nemusi psat psacim pismem  Úsměv. To ji delalo vloni asi nejvetsi problem.

Na zkousky chodi proto, ze 
1. nevime kdy se budeme do CR vracet a nechci pak detem prechod zbytecne ztezovat.
2. bez toho bych se asi tak hodne neprinutila se s detma cestinu ucit. A az pri jejich psani vidim, jaky je to pro ne problem (viz. "na Wanoce warime Tschai"). A to mluvi cesky normalne.

Jinak samozrejme zkousky povinne nejsou.
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #6 : Duben 28, 2010, 11:52:56 am »

Tschai  Škleb No právě proto je raději učím češtinu průběžně, taky jsou schopní napsat neuvěřitelnosti.

Díky za odpověď.
Zaznamenáno
SVU Mnichov



Karma: 3
Příspěvků: 120



« Odpověď #7 : Duben 28, 2010, 03:43:46 pm »

Ahoj Slunecnice,
nase deti timhle zpusobem absolvovaly celou devitiletku v CZ a zaroven i tady Grundschule a pak i gymnazium. Nyni maji diky tomu uznanou v CZ jak povinnou ceskou skolni dochazku, tak i nemeckou maturitu. Je to trochu slozitejsi na organizaci a papirovani, protoze z kazde tridy za vsechna leta mame dvoje vysvedceni, jak z ceske, tak nemecke skoly. Nicmene je to potom vyhoda jak pro Cesko, tak pro Nemecko, protoze deti maji uznane vzdelani v obou statech. 
Rozdilove zkousky deti jezdily do CZ delat zpocatku jednou rocne, ale radeji jsme to pote zkratili na pololeti, je to jednodussi. Z jakych predmetu dite zkousky dela zalezi na rozhodnuti reditele skoly, resp. na dohode s nim. Nase deti delaly pravidelne zkousky z cestiny, vlastivedy (pote dejepis), nektery rok do toho pribyl jeste treba zemepis nebo jiny predmet - to podle osnov nemecke skoly, co zrovna ten rok probiraji a co se probira v ceske skole. Ale vetisinou slo o max. 3 predmety.
Pokud budes potrebovat dalsi info, rada vsechno sdelim, ukazu vsechna "lejstra" a poradim, jak to jednoduse zvladnout.
Blanka
mail: faj45[zavináč]atlas.cz
tel: 089 99248 253 (zitra ale odjizdime a budeme se vracet az po 5.5.)
Zaznamenáno
SVU Mnichov



Karma: 3
Příspěvků: 120



« Odpověď #8 : Duben 28, 2010, 05:06:59 pm »

to kleena:
Ceskou skolni dochazku je povinno absolvovat kazde dite, ktere ma trvale bydliste v Cechach. Takze pokud zde rodina zije, je tu sice prihlasena, ale zaroven ma i ceske bydliste a adresu, tak deti musi chodit do ceske skoly. Resp. pokud ziji z pohledu ceskych uredniku v zahranici, musi absolvovat az do konce devitiletky rozdilove zkousky ve skole, kam podle bydliste spadaji, event. ve skole, kam jej rodice prihlasi.
Jinak je na to pohlizeno jako na neplneni povinne skolni dochazky a tim padem je skola povinna podat trestni oznameni na rodice ditete, ze jej neposilaji do skoly.  Alespon donedavna to tak bylo. Nevim, jeslti se za posledni rok neco nezmenilo.
Je sice mozne dite z ceskeho bydliste odhlasit a tim se vyhnout i temto skolnim povinnostem. Ale provazi to zase plno dalsich ruznych slozitosti.  A navic ta cestina tem detem neuskodi, naopak. Nase dcera po absolvovani zdejsich skol rozeslala CV jak na nemecke, tak na ceske firmy a instituce, a z Cech se ji okamzite ozval zamestnavatel, ktery ji zamestnal takrka ze dne na den - samozrejme ze i diky perfektni nemcine a dalsim jazykum.  Ale bez toho, ze by mela uznane ceske vzdelani a byla schopna napsat spravne cesky dopis, by se ji to asi nepodarilo...
Takze i takhle na to jde koukat, protoze v budoucnu maji deti daleko vic moznosti, kdyz se tu cestinu v mladi poradne nauceji.  Úsměv
Blanka
Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #9 : Duben 28, 2010, 09:14:59 pm »

jen pro info, nas se to na pristich par let taky netyka, ale urcite uzitecne vedet.

Česká škola bez hranic
nabízí od školního roku 2009/2010 výuku českého jazyka pro školní a předškolní děti. Kontakt: Radka.Bubova[zavináč]gmx.net (školní děti), petra_schuessler[zavináč]yahoo.de (předškolní děti)

Vyucovani je kazdou druhou sobotu v Ceskem centru a do budoucna by myslim chteli delat ty zkousky z cestiny atd. primo v Mnichove...

Zaznamenáno
SVU Mnichov



Karma: 3
Příspěvků: 120



« Odpověď #10 : Duben 28, 2010, 10:42:04 pm »

jojo, to by bylo uplne idealni, kdyby sly zkousky delat tady.... Ale mam dojem, ze to je "beh na dlouhou trat", protoze by musela Česka skola bez hranic ziskat akreditaci ceskeho ministerstva školstvi a pote byt zarazena co ceskeho vzdelavaciho systemu... A to mam pocit, ze tak jednoduche nebude. Nedavno jsem slysela v radiu rozhovor se zakladatelkou tehle skoly, ktera zije v Parizi (Mnichov bude pobocka), a ta akreditaci jeste take nema, ac skola bezi myslim, uz 6 nebo vice let  Šok. Nicmene pracuje se na tom, az to ziska ta prvni zahranicni ceska skola, tak pak by to mohlo uz byt realne i pro ty ostatni. Tak doufejme, ze nejaka dalsi generace mozna uz nebude jezdit na rozdilovky do CR  Smích
BL
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #11 : Duben 29, 2010, 08:09:42 am »

to kleena:
Ceskou skolni dochazku je povinno absolvovat kazde dite, ktere ma trvale bydliste v Cechach. Takze pokud zde rodina zije, je tu sice prihlasena, ale zaroven ma i ceske bydliste a adresu, tak deti musi chodit do ceske skoly. Resp. pokud ziji z pohledu ceskych uredniku v zahranici, musi absolvovat az do konce devitiletky rozdilove zkousky ve skole, kam podle bydliste spadaji, event. ve skole, kam jej rodice prihlasi.
Jinak je na to pohlizeno jako na neplneni povinne skolni dochazky a tim padem je skola povinna podat trestni oznameni na rodice ditete, ze jej neposilaji do skoly.  Alespon donedavna to tak bylo. Nevim, jeslti se za posledni rok neco nezmenilo.
Je sice mozne dite z ceskeho bydliste odhlasit a tim se vyhnout i temto skolnim povinnostem. Ale provazi to zase plno dalsich ruznych slozitosti.  A navic ta cestina tem detem neuskodi, naopak. Nase dcera po absolvovani zdejsich skol rozeslala CV jak na nemecke, tak na ceske firmy a instituce, a z Cech se ji okamzite ozval zamestnavatel, ktery ji zamestnal takrka ze dne na den - samozrejme ze i diky perfektni nemcine a dalsim jazykum.  Ale bez toho, ze by mela uznane ceske vzdelani a byla schopna napsat spravne cesky dopis, by se ji to asi nepodarilo...
Takze i takhle na to jde koukat, protoze v budoucnu maji deti daleko vic moznosti, kdyz se tu cestinu v mladi poradne nauceji.  Úsměv
Blanka

Ahoj Blanko, díky za reakci. U nás to je víc problém s konkrétním vedením jedné konkrétní ZŠ, než se vzděláváním nebo zkouškami. Učitelka, pod kterou spadáme, je vynikající, s ničím nemáme problém. Ale asi nakonec přehlásím děti  jinam, protože ředitelka není přístupná domluvě (je to komplikované na vysvětlení, ale ve zkratce: mám v ruce papír o přijetí syna na ZŠ a syn je už půl roku vyškrtnutý ze ZŠ. Chyba jednoznačně na straně školy, nepřiznají to a nezmění to. Píšu si s MŠMT a všemi dalšími organizacemi, co se ve školství angažují. A zatím stále nic.)
Jestli budu potřebovat, ráda se ozvu v květnu.
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #12 : Duben 29, 2010, 08:16:17 am »

jojo, to by bylo uplne idealni, kdyby sly zkousky delat tady.... Ale mam dojem, ze to je "beh na dlouhou trat", protoze by musela Česka skola bez hranic ziskat akreditaci ceskeho ministerstva školstvi a pote byt zarazena co ceskeho vzdelavaciho systemu... A to mam pocit, ze tak jednoduche nebude. Nedavno jsem slysela v radiu rozhovor se zakladatelkou tehle skoly, ktera zije v Parizi (Mnichov bude pobocka), a ta akreditaci jeste take nema, ac skola bezi myslim, uz 6 nebo vice let  Šok. Nicmene pracuje se na tom, az to ziska ta prvni zahranicni ceska skola, tak pak by to mohlo uz byt realne i pro ty ostatni. Tak doufejme, ze nejaka dalsi generace mozna uz nebude jezdit na rozdilovky do CR  Smích
BL

Jj, škola existuje, už jsem si s p. Bubovou, co to organizuje, psala.

Toto je informace přímo od ní:
Nase skola se v mnohem opira o parizskou skolu. Vyuka probiha v prostorach Ceskeho centra, 2 krat mesicne, v sobotu od 10 - 13:30, pod vedenim kvalifikovanych pedagogu. Obsahove se ridime Ramcovym vzdelavacim projektem MS. Nasi prioritou je priprava zaku k rozdilovym zkouskam v CR ( v budoucnu bychom chteli prezkouseni relizovat primo v Mü), na jehoz zaklade zaci ziskaji ceske vysvedceni. Pani ucitelky maji praci honorovanou, proto se rodice financne podileji ve forme skolneho - to v soucasne dobe cini 25 € za mesic, u sourozencu 32,50 €. Zalezi na poctu zaku. Rodice se musi take stat cleny spolku, zaplatit jednorazovy poplatek ve vysi 30 €.

To, že se u nich nedají skládat zkoušky, je dost nepříjemné.
Zaznamenáno
SVU Mnichov



Karma: 3
Příspěvků: 120



« Odpověď #13 : Duben 29, 2010, 09:35:54 am »

Ahoj Slunecnice...., jojo, klidne se pak ozvi.... zadnej problem... Úsměv
To, ze dite je nahlaseny v ZS a pul roku vyskrtnuty mi pripada torsku zvlastni...  Co??? Takovyhle pravomoci reditelka v zadnym pripade nema (pokud ho svevolne vyskrtla sama na zaklade informace, ze se rodina stehuje prechodne do zahranici). V tom pripade porusuje skolsky zakon ona, protoze - jak jsem psala vyse - kazde dite je povinno absolvovat "povinnou skolni dochazku", pokud ma v CZ bydliste a je ve sve spadove skole nebo v jine, kam ho nahlasili rodice. A reditelka nemuze jen ta rozhodnout, ze dite vyskrtne/vyradi z vzdelavaciho systemu. Pokud se jedna o Prahu, tak ti muzu poradit skolu, ktera je vyborna a vsechno funguje v pohode, jsou tam prave na takovehle deti zvykli... Neni to zadna privatni skola, normalni ZDSka. Taky jsme byli v konecne fazi prinuceni jedno dite nekdy v 7.tride nakonec presunout... ale to je taky na delsi pribeh  Nevím co si myslet/Nerozhodný.
Nojo, a s temi zkouskami tady to je problem... , v podstate budou pravdepodobne pripravovat deti na ty rozdilovky v CZ. U deti na prvnim stupni je to v pohode, ty deticky tam dokonce budou asi i rady chodit. ALe nedovedu si predstavit pubertaka, kterej tam pak dochazi  Smích - mezi ty mrnousy. Bude to asi formou jednotridky,  predpokladam. Takze pak to asi zustane zase na rodicich a jejich pevnejch nervech (a cas od casu velkym revu  Smích ).
BL
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #14 : Duben 29, 2010, 10:15:06 am »

Blanko, vím, že ředitelka ty pravomoce nemá, ale ona si myslí něco jiného Úsměv  On se loni změnil Školský zákon, syn byl přijatý podle původního zákona, ředitelka ho na základně nově platného zákona vyloučila - je to nesmysl, udělat to neměla. Ředitelka se tváří, že o nic nejde, přece nám ho v pohodě přijme příští rok, ani k zápisu podruhé nemusíme  Škleb Čekám na vyjádření z MŠMT, pak půjdu do posledního kola jednání. Pokud to neklapne, jdeme na jinou školu. Šla bych dávno, nemít tam tu super učitelku, která má obě děti na starosti. Nemám čas a nervy řešit dokola kraviny.

Docházení do školy v Mnichově jsme zvažovali, ale tím, že u nich nejsou dělat zkoušky, se mi to zdá zbytečné. Volná sobota je nám přednější Mrknutí
Jana
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München