Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bafög/ Freizügigkeitsgesetz ....vesteht keine Sau  (Přečteno 58871 krát)
bjetka
Host
« : Únor 17, 2010, 11:12:56 am »

Treba mel nekdo podobny problem Úsměv
Nejsem Nemka, nemam zadne nemecke pribuzenstvo, ani jsem tu pred zacatkem studia nepracovala, natoz v oboru bezprostredne souvisejicim s oborem studijnim. V hlave mne vrtal bod o "Freizügigkeitsgesetz". Ovsem vseobecne jsem nechapala, jak to ma fungovat, kdyz mam byt podle tohoto financne sobestacna a chtela bych si narokovat Bafög.
Baba na Studentenwerku mne vicemene ve dverich rekla, ze ona tomu sama taky nerozumi a ze pravdepodobne pro me zadna zachrana neexistuje, a laskave me vyprovodila.
Byla bych vdecna za radu, pokud nekdo resil podobne nesnaze s nemeckou byrokracii...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 17, 2010, 02:11:30 pm »

Konkretni zkusenost s Bafoeg nemam, ale rekl bych:
  • Jdi na KVR a nech si vystavit Freizügigkeitsbescheinigung. Jako duvod pobytu udej, ze budes studovat a zit z podpory rodicu nebo svych uspor. Pocitam, ze to potvrzeni na 99,999% dostanes.
  • S timto papirem bys pak svou svobodu pobytu prokazala na Studentenwerku...

Myslim, ze tak to musi jit - nebo neco prehlizim?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Únor 18, 2010, 10:23:52 am »

Mam pocit, ze u me se to jmenuje jeste Aufenthaltgenehmigung.... je platne na dobu studia a vystavili mne to na zaklade zapisu ze skoly a "cestneho prohlaseni" mych rodicu, ze jsou schopni moje zivobyti na uzemi SRN financovat... ale zkusim to Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Únor 18, 2010, 10:46:29 am »

Takovych ja v pase mam... Mrknutí Ty uz ti ale dneska muzou byt sumak - ted uz zadna takova povoleni nepotrebujes a proto pozbyvaji smyslu.
Zajdi si o to potvrzeni volnosti pohybu a s tim pak pro Bafög. IMO to tak musi fungovat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #4 : Březen 16, 2010, 12:07:39 pm »

Pozadi si se mnou vytirali Fachmanni na Studentewerku, Kreisverwaltungsreferatu, Ceskem konzulatu.... az mne na Ministerstvu skolstvi kompetentne vysvetlili, ze za soucasnych okolnosti narok na Bafög nemam.... leda ze bych se chtela vdavat Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Loran



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Březen 19, 2010, 08:11:09 am »

Ahoj Bjetko,

je to tak, na BAFÖG nemas narok. Je to podpora pro nemecke studenty, rekneme "jista forma pridavku na dite".

Pekne studium!

Roman
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Březen 19, 2010, 10:26:04 am »

Ne ze bych tu kdy bafoeg pobiral, ale co vim ze skazek od studentu, neni to podpora, ale "pujcka". Aspon uz par let je nutno ten prispevek jednou vratit.
Takze Bjetka podle mne nema o co stat a o nic neprichazi - heslo "nebenjob".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #7 : Březen 19, 2010, 11:44:29 am »

No, pujcka... ale bezurokova... a vracis jenom polovinu, takze az tak od veci by to nebylo... Úsměv Nebenjob..... samozrejme znam...jen jsem si rikala, ze bych si ten zivot konecne mohla malicko osladit, ale nic Škleb

Romane, prestan me poucovat....  Šok Bafög je i pro cizince, u me ta otazka visela ciste nad pravni terminologii.... bohuzel teda jeste nepatrim k tem, kteri narok maji
« Poslední změna: Březen 19, 2010, 11:45:44 am od bjetka » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #8 : Březen 19, 2010, 01:11:46 pm »

Vraci vzdy max. 10tis (ca 8tis pokud se vrati najednou, vraci se az asi 3 roky po ukonceni studia), napr. z ca 40tis pro studium mediciny  Mrknutí

-- edit --

Als erstes Bundesland bietet der Freistaat Bayern seinen Studierenden jetzt die Möglichkeit, ihren BAföG-Antrag online zu stellen!

Stellen Sie Ihren Antrag bequem und sicher, jederzeit und mit direkter Plausibilitätsprügung unter:

http://www.bafoeg-bayern.de
« Poslední změna: Březen 24, 2010, 11:20:44 am od David » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München