Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?

Stran: [1]   Dolů

Autor Téma: POZOR!!! Cesky zlodej v Lime  (Přečteno 589 krát)
limenan

« : Březen 07, 2021, 04:55:33 pm »

Ahojte krajania,
Chcem sa s vami podelit o zlu skusenost, ktora sa mi stala vcera, a takisto vas chcem varovat ak by ste na toho podvodnika natrafili aj vy.
Zijem v Miraflores, v Lime a pred par dnami som stretol jedneho Cecha (teda nie som si isty ci bol Cech ale rozpraval uplne plynule, tvrdil mi, ze sa vola Zdenek a je z Prahy). Stretol som ho v Miraflores, po anglicky sa ma spytal odkial som, mal asi 45 rokov, trochu pivny pupok, prasaciu hlavu, vyska mozno 175cm, vyzeral vsak nieco ako medzi Peruancom a Cechom, mozno je odtialto a zil dlhe roky v Cesku, netusim. Vie plynule Cesky, Anglicky a Spanielsky, ale podla jeho prizvuku som usudil, ze urcite vyrastal v Cesku, lebo po Spanielsky rozpraval uplne inac ako Peruanci. Ja tu v Lime zijem uz vyse roka s priatelkou, mam tu kamosov iba "Latincov", nepoznam tu ziadneho krajana tak sme si vymenili kontakt, par dni si pisali a dohodli sme sa, ze zajdeme na pivo, vsak preco nie.

Vcera sme sa stretli v Miraflores, tvrdil mi, ze tu zije, ale urcite to je klamstvo, chcel som ist do jednej pivarne ale mali plno tak on navrhol aby sme sli do Barranca (predpokladam ze zije niekde tam, mozno Chorillos), ze tam pozna dobry bar, tak sme sli. V bare sme si dali drink a pivo, neskor sa ma spytal ci fajcim, ja ze si dam cigu tak povedal, ze ide kupit. Vratil sa, a povedal ze ma iba 100 dolarov (lebo vraj robi pre medzinarodnu firmu kde mu platia dolare, vraj robi kazdy rok-dva v inej krajine) a ze ide zmenit prachy ze tuna dolare neberu. O 10 minut sa vratil a povedal, ze nemohol zmenit, vraj to bolo zatvorene ci co, tak sa ma spytal ci mu poziciam prachy, mal som v penazenke 150 soles tak sa ma spytal ci mu to poziciam ze si kupi karton aj na doma a v Miraflores zmeni a mi vrati, jasne, ze sa mi to zdalo podozrive, ale posledna vec, ktoru som od neho cakal bola, ze ma okradne. Mal som uz v sebe nejake to pivo a povedal som mu, ze keby bol nejaky Peruanec tak by som mu neveril, ale kedze je z Ceska tak urcite by ma nechcel okradnut.... odvtedy som ho nevidel Smích

Viem, ze to bolo naivne, ale bol to prvy "krajan" (respektive clovek, s ktorym som mohol rozpravat mojim jazykom), ktoreho som stretol v Juznej Amerike a to som tu uz treti krat a momentalne zijem vyse roka v Miraflores. Tak som si s nim chcel dat pivo a zabavit sa, a teda posledna vec, na ktoru som chcel mysliet bola, ze by ma chcel oklamat Cech v Peru. Okrem toho ci mam alebo nemam tych 150 soles tak mi to je jedno, ide mi iba o to, ze si myslim, ze ma oklamal nejaky Cech v Peru.

Toto je iba varovanie pre vas, ak by ste na niekoho podobneho natrafili, ja som sa nechal tymto ubohym klamarom oklamat. Keby som ho niekedy stretol ako zobre na ulici tak ho odfotim a dam sem aj jeho fotku. Najprv som sa chcel nejako pomstit, ale potom som si uvedomil, ze zivot ho uz urcite riadne prefackal tak toho chudaka necham tak. Ale len pre pripad jeho Peruanske cislo je +51 902 106 578. Kludne mu brnknite ci nechce ist na pivo, mna si uz zablokoval.

Pekny den krajania.
« Poslední změna: Březen 07, 2021, 07:09:46 pm od limenan » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2013 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.