Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Dolů
 
Autor Téma: Integrační kurz  (Přečteno 1196047 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #60 : Červenec 16, 2014, 05:34:25 pm »

Milan klamanie Ti ide..to si sa doma tak pekne naucil klamat?Ja na rozdiel od takych zadubenych ako si Ty a Jirike dam ludom informacie poradim pripadne dam tip na pracu...a prave preto,ze taka zadubena banda ako Ty a dalsi radi zatajuju zacinajucim krajanom informacie ohladom kurzu nemciny a dalsich veci tu budem aby im mal kto dat informacie ktore by sa inac nedovzvedeli...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #61 : Červenec 16, 2014, 05:39:37 pm »

Mildo, ja jsem osobne nasla zalibeni ve sluvku A-test. Tak premyslim, jestli treba neexistuje i B-test, aby to pak nekdo nepopletl.Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #62 : Červenec 16, 2014, 06:03:08 pm »

Milan klamanie Ti ide..to si sa doma tak pekne naucil klamat?Ja na rozdiel od takych zadubenych ako si Ty a Jirike dam ludom informacie poradim pripadne dam tip na pracu...a prave preto,ze taka zadubena banda ako Ty a dalsi radi zatajuju zacinajucim krajanom informacie ohladom kurzu nemciny a dalsich veci tu budem aby im mal kto dat informacie ktore by sa inac nedovzvedeli...

Nevidim ze by Milan v čemkoli klamal.
A naopak vidim jak klames opet Ty a opet zcela mimo tema.
Podal si neuplne informace o kurzu na ktery bylo zalozene cele toto tema.
Zapomel jsi se zminit o par dulezitych bodech ktere musi clovek splnovat...
Vkladas sem kopie inzeratu ktere bezne vyskakuji z reklamnich oken googlu a obecne informace ktere nikomu nikdy v nicem nepomohou...
Urazky vsech kteri Ti odporuji a hlavne opet skoro vzdy mimo tema.
Na konkretni dotaz sem od Tebe jeste nevidel odpoved...
Odbocis od tematu a nebo odpovis otazkou = neodpovedel si nikdy a nikomu...
Darmo mluvit Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #63 : Červenec 16, 2014, 06:35:46 pm »

http://www.muenchen.de/dienstleistungsfinder/muenchen/1080799/
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #64 : Červenec 16, 2014, 06:36:49 pm »

http://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/links/deutsch.pdf
Zaznamenáno
Speaker



Karma: 2
Příspěvků: 6


« Odpověď #65 : Červenec 16, 2014, 06:37:29 pm »

Ďakujem za rady a informácie. Samozrejme pôjdem sa aj informovať na úrad práce no je lepšie vopred vedieť, na čo sa dá všetko opýtať.
A len taká poznámka. Pre Ruda. Možno neuveríš, no poznám veľa zahraničných ľudí žijúcich na slovensku s výbornou angličtinou a žiadnou slovenčinou. Napr. v IBM v BA je teraz veľa takýchto ľudí. Kým som žil na slovensku, asi dva roky som mal šéfa američana. Po slovensky sa nepokúšal ani pozdraviť. (Nemal som ho rád Úsměv ) a bonus na záver je množstvo študentov z nórska, študujúcich v Martine medicínu. Keď prídu, nevedia ani ceknúť. No keď sú tu druhý, tretí rok, už im to ide parádne.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #66 : Červenec 16, 2014, 06:37:59 pm »

http://www.bamf.de/DE/Willkommen/DeutschLernen/Integrationskurse/integrationskurse-node.html
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #67 : Červenec 16, 2014, 06:54:35 pm »

Mildo, ja jsem osobne nasla zalibeni ve sluvku A-test. Tak premyslim, jestli treba neexistuje i B-test, aby to pak nekdo nepopletl.Mrknutí

Diddi:-) ten uzasny A-Test jsem taky chtel zminit... ale Hary by to nepochopil:-) Zkusim prijit k doktorce a rici ji: Silke, vystav mi prosim nejakej test, treba ten A:-)  No ta by asi zirala...  Je fakt videt, jak se Hary tady vyzna  a jak je zbehlej, to se tedy musi nechat:-)  
A krome toho se mi libi dost honde Haryho playte.. on si asi pleite popletl s playmate....:-) Ale pro to mam castecne i pochopeni, on je asi po vecerech sam a buhvi, co se mu honi hlavou:-)  
« Poslední změna: Červenec 16, 2014, 07:01:44 pm od milda34 » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #68 : Červenec 16, 2014, 08:17:30 pm »

Ďakujem za rady a informácie. Samozrejme pôjdem sa aj informovať na úrad práce no je lepšie vopred vedieť, na čo sa dá všetko opýtať.
A len taká poznámka. Pre Ruda. Možno neuveríš, no poznám veľa zahraničných ľudí žijúcich na slovensku s výbornou angličtinou a žiadnou slovenčinou. Napr. v IBM v BA je teraz veľa takýchto ľudí. Kým som žil na slovensku, asi dva roky som mal šéfa američana. Po slovensky sa nepokúšal ani pozdraviť. (Nemal som ho rád Úsměv ) a bonus na záver je množstvo študentov z nórska, študujúcich v Martine medicínu. Keď prídu, nevedia ani ceknúť. No keď sú tu druhý, tretí rok, už im to ide parádne.

No tak to uz jsme se opravdu hodne odklonili od tematu. V CR je take hodne studujicich a pracujich cizincu ze Sloveske republiky, kteri si taky praci s cestinou nedelaji ;-P

Mj. k pracaku: Mozna uz obnovili gardy, nebo mozna zamestnancum predepsali kurzy IKK (o cemz nedavno byla reportaz v radiu:)), a take hodne zalezi dost na tom, na ktere pismeno ti zacina prijmeni. Kazdopadne ja bych na pracak s pochybnymi znalostmi nemciny nemela vubec odvahu lezt. Byla jsem tam jednou, kdyz jeste pro studenty platilo omezeni na 90 odpracovanych dnu v roce a ja se chtela informovat, jestli se to eventualne da nejak rozsirit. Podotykam, ze v te dobe jsem mela nemcinu na urovni C1. Dedek me vubec nenechal prelezt prah sve kancelare. Zeptal se, jestli mi to nerekli ve skole, jestli neumim cist, a normalne za mnou zabouchl.

Hary ma ale asi lepsi zkusenosti.
Zaznamenáno
Speaker



Karma: 2
Příspěvků: 6


« Odpověď #69 : Červenec 16, 2014, 08:31:19 pm »

Teda, nestíham sa čudovať. Som tu krátko, pol roka. Riešil som však už kadečo, a všade sa správali ku mne milo a slušne. Či to bol policajt čo riešil moju rýchlosť. Sused, predavačka, úradníčka, šéf, kolegovia, účtovníčka Každý. Zatiaľ som nenarazil na negatívny prístup. Všetci boli a sú priateľský. Podotýkam, že nemčinu mám zo školy a z RTL. Potom som ju 12-13 rokov nepoužil, no dohodnem sa na tom, čo treba. A keď si fakt nevieme rady, prejdeme na angličtinu a nájdeme spoločnú reč. Volajú ma na túru, ukazujú okolie. Radia, pokiaľ vedia. Odporúčajú. Som teda len dieťa štasteny? Často tu totiž čítam, ako nás nemci nemusia, vyhodia, odpoklonkujú a pod.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #70 : Červenec 16, 2014, 08:53:17 pm »


A len taká poznámka. Pre Ruda. Možno neuveríš, no poznám veľa zahraničných ľudí žijúcich na slovensku s výbornou angličtinou a žiadnou slovenčinou. Napr. v IBM v BA je teraz veľa takýchto ľudí. Kým som žil na slovensku, asi dva roky som mal šéfa američana. Po slovensky sa nepokúšal ani pozdraviť. (Nemal som ho rád Úsměv ) a bonus na záver je množstvo študentov z nórska, študujúcich v Martine medicínu. Keď prídu, nevedia ani ceknúť. No keď sú tu druhý, tretí rok, už im to ide parádne.

no ale uverim, ked vravis z vlastnej skusenosti ;-) studenti su asi o niecom inom, asi nepridu na SK bez znalosti slovenciny a zacnu studovat medicinu v slovencine, ze?
ze "nejako" na SK preziju to verim, ale ja som myslel skor na "normalny" zivot cloveka s rodinou, ktory nezije len v uzavretej komunite a udrziava aj kontakty so susedmi, je v nejakom spolku, chodi detom na zdruzenie atd.

ok ale je mozne, ze tam vsade sa s nim bavia na vysokej urovni po anglicky, ok ... ja nemam problem "uverit", len sa pytam, lebo sam si taky zivot neviem predstavit ze v krajine, ktorej jazyk vobec neovladam.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #71 : Červenec 16, 2014, 09:43:50 pm »

Teda, nestíham sa čudovať. Som tu krátko, pol roka. Riešil som však už kadečo, a všade sa správali ku mne milo a slušne. Či to bol policajt čo riešil moju rýchlosť. Sused, predavačka, úradníčka, šéf, kolegovia, účtovníčka Každý. Zatiaľ som nenarazil na negatívny prístup. Všetci boli a sú priateľský. Podotýkam, že nemčinu mám zo školy a z RTL. Potom som ju 12-13 rokov nepoužil, no dohodnem sa na tom, čo treba. A keď si fakt nevieme rady, prejdeme na angličtinu a nájdeme spoločnú reč. Volajú ma na túru, ukazujú okolie. Radia, pokiaľ vedia. Odporúčajú. Som teda len dieťa štasteny? Často tu totiž čítam, ako nás nemci nemusia, vyhodia, odpoklonkujú a pod.

Muj dojem je ten, ze vetsinou jsou konflikty s "Beamten". A nemaji je jenom cizinci, ale i jejich nemecti spoluobcane. Jsou vlastne neodvolatelni, takze (aspon to neni znat) nemaji strach ze straty povolani apod., takze jim vsechno muze bit jakztakz jedno. Mj. to nejsou jen urednici v ceskem slova smyslu, ale treba i knihovni v mnichovske Stabi. Moralka jako v "Sluce, seno..."

S "beznymi" Nemci take zadne konflikty nemam. (Ale taky musim rict, ze jsem tu nikdy po nikom velice nic moc nechtela :/)
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #72 : Červenec 16, 2014, 10:04:15 pm »

Me by nejaky dedek zabouchl dvere jen jednou. Za par dni by byl v televizi. Jednou jsme v eu a oni sami si tuhle politiku vytvorili, tak by se podle toho meli chovat. Hlavne nemlcet a nevzdavat to.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #73 : Červenec 17, 2014, 05:29:01 am »


A len taká poznámka. Pre Ruda. Možno neuveríš, no poznám veľa zahraničných ľudí žijúcich na slovensku s výbornou angličtinou a žiadnou slovenčinou. Napr. v IBM v BA je teraz veľa takýchto ľudí. Kým som žil na slovensku, asi dva roky som mal šéfa američana. Po slovensky sa nepokúšal ani pozdraviť. (Nemal som ho rád Úsměv ) a bonus na záver je množstvo študentov z nórska, študujúcich v Martine medicínu. Keď prídu, nevedia ani ceknúť. No keď sú tu druhý, tretí rok, už im to ide parádne.

no ale uverim, ked vravis z vlastnej skusenosti ;-) studenti su asi o niecom inom, asi nepridu na SK bez znalosti slovenciny a zacnu studovat medicinu v slovencine, ze?
ze "nejako" na SK preziju to verim, ale ja som myslel skor na "normalny" zivot cloveka s rodinou, ktory nezije len v uzavretej komunite a udrziava aj kontakty so susedmi, je v nejakom spolku, chodi detom na zdruzenie atd.

ok ale je mozne, ze tam vsade sa s nim bavia na vysokej urovni po anglicky, ok ... ja nemam problem "uverit", len sa pytam, lebo sam si taky zivot neviem predstavit ze v krajine, ktorej jazyk vobec neovladam.

Rudo mam podobne zkušenosti jako Speaker.
Az na par zanedbatelnych drobnosti se i k nam chovali vsichni vzdy hezky, uctive, byli ochotny, milý a trpělivý.
Opravdu jsem po prichodu umel nemecky jen pozdravit a v ostatni komunikaci me pomohla jen moje spatna anglictina.
Casem zvolna prechazela do nemciny.
Dnes po 2,5 rokach nepouzivam zadne anglicke slovo.
Asi je moje nemcina komicka, bez skloňování a nekdy s ,, objizdkou" kdyz nemohu najit spravne slovo a musim to vysvetlit oklikou.
Ale zatim sem se setkal jen s trpelivosti a slovy podpory, kdyz me nekdo odpovedel na moje omluvy, že je dulezite jak delam a ne jak mluvim.
Porady mame kazde rano, kazdy rekne co kde udelal a co ma v plánu dal a co na to potřebuje.
Obcas do toho vstoupi sef kdyz je potreba neco jineho nebo nekam jinam.
Je fakt ze kazdemu zakaznikovi dopredu rekne jak jsem na tom s nemcinou.
A moje omluva je pak uz jen simbolicka.
Mozna ze mame zatim taky jen ,,kliku" Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #74 : Červenec 17, 2014, 05:52:44 am »



 Bjetka napisala


 V CR je take hodne studujicich a pracujich cizincu ze Sloveske republiky, kteri si taky praci s cestinou nedelaji ;-P


 Ty si normalna?Slovak sa ma ucit cesky?cestina nieje nemcina ci anglictina aby nam cech nerozumel..taku nam este nehrali aby sme sa cestinu ucili...poznam cecha co zije na slovensku 40r a ten stale mluvi...a to sa mi nanom paci,ze sa neopici a nesnazi traposit so slovenstinou..a preco by mal?Ked mu kazdy rozumie...co si vy cesi o sebe namyslate to je hruza...cest vynimkam.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München