Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13   Dolů
 
Autor Téma: Integrační kurz  (Přečteno 1196101 krát)
jirike
Host
« Odpověď #30 : Červenec 15, 2014, 08:48:04 pm »

Čemu věříš Ty a čemu ja se dost liší Jánošíku, drž se tématu. .. Mrknutí
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #31 : Červenec 15, 2014, 09:26:05 pm »

Velmi kratke shrnuti jazykovych znalosti Jirike a Haryho:

1. Jirike neumi dobre nemecky, Harry take ne.
2. Jirike to bez problemu prizna, Hary nam leta tvrdi, jak je jeho nemcina na dobre urovni a to s velkou rozkosi sdeluje kazdemu nove prichozimu do Nemecka s pocitem, ze on uz je za vodou. Neni a jeste dlouho nebude.  Myslim, ze jeho Fremdwahrnehmung je zcela a nenavratne pokrivena.  
3. Jirike si za behem dalsich 11 let muze zcela pohodlne dat nemcinu do poradku, Harrymu se to za 11 let i se dvema integracnimi jazykovymi kurzy a zkouskou tusim na urovni B2 jeste dodnes nepodarilo. Jinak by po vsi tehle dvojnasobne intenzivni priprave a 11 letech stravenych v Nemecku nepsal blaboloviny jako playte (pravdepodobne mineno pleite) nebo tvrdosijne opakovane Tellzeit (pravdepodobne mineno Teilzeit). Omlouvam se, dalsi blaboloviny a zpatlaniny, jimiz se to v jeho pisemnem projevu jen hemzilo (pokud se pokusil prospikovat svoji slovenstinu nejakym nemeckym vyrazem), nebudu vyhledavat ani uvadet, na to je muj cas prilis drahy. I v tomhle byl Hary za parazita a bohapuste promrhal financni i casovou investici, kterou do nem Nemecko vlozilo. Mozna by bylo vetsim prinosem, kdyby Hary sve misto v onech integracnich jazykovych kurzech prenechal nekomu jinemu, kdo se nemecky opravdu naucit chce a ma na to lepsi inteligencni i moralni predpoklady.
4. Jsem si vedom toho, ze mi opet behem nekolika hodin zmizi stejny pocet karmovych plusek, nebot Hary moje prispevky nedokaze zpracovat jinym zpusobem, natoz aby dokazal byt i v dobe sveho nejvetsiho osviceni zdraveho rozumu smysluplne reagovat na ostatni prispevky.
5. Bod 4. nepatri do meho velmi kratkeho srovnani jazykovych znalosti Jirike a Haryho.

Z toho plyne pouceni: Ani sebeintenzivnejsi 2 integracni kurzy nemusi vybavit neschopneho jedince slusnou nemcinou, zatimco i vecerni kurz schopneho jedince slusnou nemcinou vybavit muze. Podstatnejsi nez kurz je vsak pile, snaha, chut a schopnost se ucit cizimu jazyku. Jsou i taci, kteri se plynne naucili bez kurzu - jen tak tim, ze byli "vhozeni" do nemecky mluviciho prostredi. Howgh, to je muj nazor.

Zdravi Milan    
« Poslední změna: Červenec 15, 2014, 09:48:25 pm od milda34 » Zaznamenáno
Speaker



Karma: 2
Příspěvků: 6


« Odpověď #32 : Červenec 15, 2014, 10:48:44 pm »

Ahojte,

ďakujem za základné info. Mojim problémom bolo, že som nevedel ako sa tento kurz volá. A vďaka aj za linku v úvode. Podľa toho čo som sa dočítal tak kurz trvá 660 hodín. Keďže to je dosť intenzívne, malo by sa to zvládnuť za cca 4 mesiace. No ono to je v podstate jedno, 4 alebo 6.
Riešim aktuálne nasledovný stav, a možno mi budete vedieť poradiť postup a možnosti.

Opis situácie:
Žijem už chvíľu v Nemecku a s polovičkou sme sa dohodli, že sa sťahuje ku mne. Problém je v jazyku. Má síce výbornú angličtinu ale skoro žiadnu nemčinu. Aktuálne je zamestnaná na slovensku. Samozrejme 2 mesiace pred príchodom dá výpoveď Úsměv Môj plat je dostatočný na to, aby som našu domácnosť bez väčšieho stresu utiahol nejakú dobu sám. Iste, uskromníme sa. Radi by sme, keby podstúpila integračný kurz (hlavne jazykovú časť samozrejme).
Otázky:
1. Troch mimo tému - Keď skončí na slovensku v práci. Má sa hlásiť na úrad práce v SR? Nárok má, avšak už bude nezamestnaná v nemecku Úsměv Alebo ako postupovať?
2. Keď príde, hneď nahlásime bydlisko. Keďže nebude mať prácu, a ani žiadnu nemeckú pracovnú históriu, môže sa prihlásiť na kurz? Ako je to vtedy s úhradou ? Čítal som niečo o 1,20 za hodinu, čo sa dá zvládnuť. A aj o to sa dá požiadať o odpustenie. 
Alebo ako by ste postupovali ?

Ďakujem za konštruktívne rady.

Jano
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #33 : Červenec 16, 2014, 12:01:42 am »

Ježíšmarjá to je chaos. A ty seš zas kdo? Ty jseš ten,,Pražec,, kvůli kterýmu je tady tolik příspěvků? Proč sem píšeš zas pod jiným jménem?Nebo jsi zas někdo jiný? Ale k věci: No hochu to je ovšem jiná situace. To já myslel, že jde o osobu, která aspoň něco odmakala tady v D, žije sama ve své domácnosti, atd. V tomto případě seber svoji kočku a jděte se společně zeptat do té Volkshochschule. Neříkej, že nedáš pár slovíček dohromady. Nezapomeň, že oni tam právě takové lidi učí. Pro ně není problém ti to vysvětlit. K té sociálce(nebo pracáku): Ono totiž, když budete dva partneři v jedné domácnosti, kde jeden má příjem, se trochu mění situace. Ke té škole: Já jen mám zkušenosti u svého kolegy. To bylo jednoduché. Měl odpracováno asi 2 roky, svůj najmutý byt. Školu na půl roku měl zdarma a sociální podporu.  Obojí mu dali uplně bez jakýchkoli problémů. Ještě je možnost, že přitelkyně něco odrobí a pak pujde za nějaký čas žádat o to bezplatné studium. A nebo, A nebo, A nebo....... pak už mě opravdu nic nenapadá.
« Poslední změna: Červenec 16, 2014, 12:17:28 am od kosmopolita » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #34 : Červenec 16, 2014, 05:38:48 am »

Speaker:

z úradu práce v Nemecku môže ešte 6 mesiacov dostávať podporu v nezamestnanosti. Postup je nasledovný:

Tvoja polovička skončí pracovný pomer na Slovensku spôsobom, ktorý jej umožňuje poberať podporu v nezamestnanosti na Slovensku. (Kedysi k tomu patrila aj dohoda o rozviazaní pracovného pomeru, a samozrejme, výpoveď.)

Na úrade práce povie, že chce hľadať prácu v krajine EU. Dostane formulár, ktorý jej umožní prihlásiť sa na úrade práce v Nemecku a poberať podporu cez slovenský úrad práce. Niekedy sú na to viazané podmienky, napríklad musí ešte mesiac ostať na Slovensku a potom jej vydajú daný formulár.

S formulárom ide na pracovný úrad v Nemecku, opíše situáciu a na základe toho bude registrovaná ako nezamestnaná v Nemecku a bude dostávať peniaze zo Slovenska (podporu v nezamestnanosti, ktorú jej priznali už na Slovensku.) (Môžeš ísť teda s ňou, ak má problémy s nemčinou.)
Potom si musí začať hľadať prácu. Väčšinou je postup taký, že jej bude pridelený Betreuer/Betreuerin (poradca/poradkyňa), ktorý jej bude pomáhať pri hľadaní práce.

Ešte poznámka, nárok na vyplácanie podpory trvá najprv 3 mesiace, potom sa treba vrátiť na Slovensko sa dá sa to predĺžiť ešte na ďalšie 3.

Takto to funguje medzi krajinami EU všeobecne, napr. mám známeho Rakúšana, ktorému podporu v nezamestnanosti takto vyplácajú do Česka.

P.S. Ak niečo chceš vedieť viac ohľadom pracovného úradu, môžeš mi napísať aj súkromnú správu.
« Poslední změna: Červenec 16, 2014, 05:47:17 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #35 : Červenec 16, 2014, 05:41:16 am »

Dodám ešte, že na tvojom mieste radšej polovičku prihlásim na nejaký kvalitný intenzívny kurz (ale zaplatený) alebo jej zoženiem niekoho, kto ju súkromne za peniaz naučí. Ale, čo som videla napr. v MacDonalde a podobné, tak tí cudzinci tam ledva ceknú po nemecky, takže na také roboty nejako super rozprávať netreba. (To isté Zimmermädchen v hoteli, veľmi žiadané mimochodom, a podobne)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #36 : Červenec 16, 2014, 06:10:51 am »



 V Nemecku Rakusku vecina slovakov a cechov zacinala bez nemciny..Jirike Ja a dalsi ktorych poznam sme toho prikladom...malo kto tu dosiel s perfektnou nemcinou.... Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #37 : Červenec 16, 2014, 06:15:20 am »


 Speaker urob toto...polovicka ked pride do Nemecka nahlas ju na pobyt aby bola oficialne v Nemecku,....nasledne chodte na urad prace ju nahlasit...ako nezamestnana....ako pisala Jesennavila mozu jej nemci zaratat slovensky cas co odrobila a dat podporu,a keby aj nie poziadat o integracny kurz nemciny moze na urade prace samozrejme pisomne..cierne na bielom..pytanie sa uradnika   nic neprinesie ...napisat ziadost a odovzdat.ked bude mat uradnik na stale ziadost na integracny kurz nemciny uz stym musi nieco robit..ked sa ho spytas len tak moze ta odbit.....a sance su...aj keby nedostala podporu,ale integracny kurz nemciny zadaramo pomoze jej to a ty jej na zaciatku pomozes tym,ze ju budes zivit...ale nemcinu nech podchyti od zaciatku...hlavne nepocuvaj ludi ako Jirike...ty zavidia druhym a zamerne budu odhovarat ludi od toho...tie veci v Nemecku su pre ludi a cudzincov aby sa im s nemcinou pomohlo..smelo do toho Úsměv
« Poslední změna: Červenec 16, 2014, 06:22:32 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #38 : Červenec 16, 2014, 06:16:29 am »



 Jesennavila napisala si to super....cize ako vidim na urade prace si ako doma... Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #39 : Červenec 16, 2014, 06:43:20 am »



 Sukromne hodiny nemciny su drahe ..je to blbost...ona potrebuje ist do skoly kde denne aspon 4-5hod od pondelka do piatku sa bude ucit nemcinu...kde bude ucitel vysvetli gramatiku atd....Prazec vsetky tieto nazory ber s rezervou... Valím oči! Super!
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #40 : Červenec 16, 2014, 08:03:29 am »



 Jesennavila napisala si to super....cize ako vidim na urade prace si ako doma... Mrknutí

Harry, o tejto možnosti som sa dozvedela od ľudí z iných štátov EU, ktorí postupovali podobne, keď menili krajinu. Keď niekto v svojej krajine maká roky a platí odvody, tak prečo by z toho niečo nemal mať, keď si hľadá prácu v inej krajine EU?
« Poslední změna: Červenec 16, 2014, 08:09:52 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #41 : Červenec 16, 2014, 08:25:11 am »



 Jesennavila samozrejme v Tom mas pravdu..preco by clovek tuto moznost nevyuzil...ja poznam slovakov co robia roky v rakusku sezonne v hoteloch a medzi sezonami dostavaju na sk podporu 820euro a su Doma....ti by za 1000euro do nemecka neprisli robit a zit...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #42 : Červenec 16, 2014, 11:05:00 am »

len taka otazka na okraj ze ako by to bolo kebyze je niekto kto "Má síce výbornú angličtinu ale skoro žiadnu slovenčinu"

dala by sa pre takeho najst nejaka pohodova pracicka na SK? a ucitelky na rodicovskom by sa s nim bavili tiez anglicky o skolskych problemoch jeho deticiek ? ;-)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #43 : Červenec 16, 2014, 11:08:06 am »



 Rudo tvoja ironia mi chybala:)...kde sa tulas?... Valím oči! Super!
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #44 : Červenec 16, 2014, 11:33:36 am »

Pokud Speakerova pritelkyne konci v praci na Slovensku a pujde skrze slovensky a nemecky pracak sem za pritelem a praci bude teprve hledat, patri do onoho zminovaneho 1% lidi kterych se kurz tyka... Prirozene je to idealni prilezitost pro tento kurz.

Hary evidentne jeste porad nepochopil co jsem psal ja, o umyslnem pobytu na pracaku a umyslnem vyuzivani a zneuzivani systemu...
O posilani konta do minusu za ucelem neco ziskat apodobne svinarny.
Coz ale nema se Speakerovou pritelkyni nic spolecne.

Moje mamka rika ze nejhorší je srážka s blbem a ja to pochopil az po 40letech zivota, tady na webu Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 13   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München