Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
 
Autor Téma: Takhle masírují lidi v ČR česká média:  (Přečteno 352790 krát)
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #45 : Prosinec 18, 2013, 08:04:04 pm »

Jeste pro Kleenu, ja jsem reagovala vylozene na to, ze se tam pise, ze prodavacky maji 1300 E. mesicne, ostatni me nezajimalo. Ale po Tvem prispevku  jsem zapatrala  a zjistila, ze neni tak neobvykle, ze prodavacky se v Nemecku nazyvaji asistentky prodeje.
Napr. zde:
http://www.roland-schuhe.de/rol_job_verkaufsassistent.php

http://hr.deichmann.com/karriere/downloads/Verkaufsassistent_Stand_09-11-06.pdf


Koukala jsem se taky na zdroj, odkud autori clanku cerpali a Cesi to opravdu jen prevzali a nic si nevymysleli, to jen tak na okraj. Pokud si to nekdo vymyslel,tak ne oni.

http://www.salaryexplorer.com/best-paying-jobs.php?&loctype=1&loc=81

Koukala jsem taky ze zvedavosti na stranky Arge a i takhle se v Nemecku nazyva prodavac:
http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e1s1&_eventId_detailView&benc=bJ00k7xtV6sU61xbSAj8butKG5O5BN4WrvhCXqp23xOvBZJcHh%2Ba5g%3D%3D&benc=3z%2BcVqsGzFzfKV6mWPaA2ef5nebw%2BQkT46bMPLrMjOaMaYDyTQ3gMw5RJ9armg2e9O4km8lpdBw%3D&benc=H1eazeTA6TO3TUQDT4X1qe8lK4%2BqSCgDA5rLp%2Fs1S6J3%2F8vm31NmrwRNGs02NJ82wmYqCBXCQbApBKenWbjRaA%3D%3D&benc=g%2F2InltKOhnLx6UWO%2FB4tTWdXuBFNlH7TV4oGNlO9mJNtWBRMhKjwQ%3D%3D

Mimochodem volnych mist prodavacu je napr., v Mnichove docela dost, rozhodne to nevypada, ze by nebylo zadne volne,tak zase jedna nepravda od Doroty.

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e1s1&d_6827794_p=5





Někdo tady asi stále nedokáže pochopit, že Mnichov není celé DE. V Mnichově se práce zatím najde celkem snadno. Avšak není to zadarmo-viz ceny nájmů.
« Poslední změna: Prosinec 18, 2013, 08:06:34 pm od dorotka.foryou » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #46 : Prosinec 18, 2013, 09:47:07 pm »

Momentanne je v Nemecku nabidka  cca. 18000 mist prodavacky(ce). K tomu pripocti jeste vedouci filialek atd. Takze mist bude mnohem vic. Nebud lina a najdi si to sama.


A ted se podivej, kolik jich je v tvem okoli, tedy tam, kde podle tebe nikdo o praci nezavadi a musi proto do Mnichova, kde jsou zase drahe najmy. Nevidis si na spicku nosu a muzes mi dat minusu, kolik chces, kdyz ti to udela radost. Škleb

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e7s1&d_6827794_p=1


O ostatni mista zde taky neni nouze, dokonce i nekolik Altenpfleger mit Möglichkeit der Übernahme jsem videla hned na prvnich strankach.
Tak opravdu nevim, kdo tu masiruje.
Ten, kdo neco umi a chce delat, praci najde.
Jo a co se tyka platu v Cechach, ano ten byl opravdu  maly Škleb. Bylo to kolem trech tisic, v roce 1989. Od te doby zu jsem v Cechach totiz zamestnana nebyla.

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?d_6827794_p=1&execution=e8s1
« Poslední změna: Prosinec 18, 2013, 09:59:45 pm od Diddi » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #47 : Prosinec 19, 2013, 01:15:08 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=A8OCZy3mdMU

toto video si pozrite...je to na zamyslenie...
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #48 : Prosinec 19, 2013, 10:24:20 pm »

Momentanne je v Nemecku nabidka  cca. 18000 mist prodavacky(ce). K tomu pripocti jeste vedouci filialek atd. Takze mist bude mnohem vic. Nebud lina a najdi si to sama.


A ted se podivej, kolik jich je v tvem okoli, tedy tam, kde podle tebe nikdo o praci nezavadi a musi proto do Mnichova, kde jsou zase drahe najmy. Nevidis si na spicku nosu a muzes mi dat minusu, kolik chces, kdyz ti to udela radost. Škleb

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e7s1&d_6827794_p=1


O ostatni mista zde taky neni nouze, dokonce i nekolik Altenpfleger mit Möglichkeit der Übernahme jsem videla hned na prvnich strankach.
Tak opravdu nevim, kdo tu masiruje.
Ten, kdo neco umi a chce delat, praci najde.
Jo a co se tyka platu v Cechach, ano ten byl opravdu  maly Škleb. Bylo to kolem trech tisic, v roce 1989. Od te doby zu jsem v Cechach totiz zamestnana nebyla.

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?d_6827794_p=1&execution=e8s1

Kdybys našel ještě tabulku, kolik se na ta volná místa hlásí uchazečů, byl by to lepší obrázek o tom, zda je možné místo získat nebo ne. No jo, koukám, že srovnání skutečně nemáš, když jsi pracoval v ČR ještě za komančů. Já jsem si v ČR dokázala vydělat i 120.000 měsíčně, když se zadařilo, což se mi v DE skutečně nepodařilo a zřejmě ani nepodaří, ale kdoví.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #49 : Prosinec 19, 2013, 11:22:34 pm »



Kdybys našel ještě tabulku, kolik se na ta volná místa hlásí uchazečů, byl by to lepší obrázek o tom, zda je možné místo získat nebo ne. No jo, koukám, že srovnání skutečně nemáš, když jsi pracoval v ČR ještě za komančů. Já jsem si v ČR dokázala vydělat i 120.000 měsíčně, když se zadařilo, což se mi v DE skutečně nepodařilo a zřejmě ani nepodaří, ale kdoví.

Ja nemusim hledat zadnou tabulku, ja vychazim z vlastni praxe. Dokonce i v tom pohranici poptavka prevysuje nabidku napr. po Kfz. Mechatroniker ci pribuznem oboru. Bavime se ovsem o lidech, kteri  a) jsou kvalifikovani, za b) nejsou lini a uplne tupi a samozrejme ovladaji nemcinu na velmi dobre urovni. A za c) nechodi si jen pro stempl.
Takoveho cloveka najit neni vubec snadne, to ti muzu garantovat. Dokonce zamestnavame i jednoho Cecha. Plat ma stejny jako Nemci. Ze praci nemohou sehnat lide bez vzdelani, praxe, bez poradne znalosti reci nebo lini a navic treba jeste nesnasenlivi, apod. to me neudivuje. O takove taky nestojim. To radeji hledam dal.

K tvemu vydelku v Cechach, je-li tomu skutecne tak, pak nechapu 2 veci. Zaprve, jak se muze stat, ze kdyz mel nekdo takove vydelky a celkem slusne udajne vydelava i v Nemecku(tvrdilas kolem 2000 Euro), ze nema ani 500 Euro na uhradu jako odskodne a musi zadat, aby smel splacet po 20 Eurech? Neco tady nestymuje. A zadruhe, nechapu, co te sem privedlo. Ze kvuli synovi pustis takove moznosti v Cechach a odjedes do nejistoty, nezlob se, ale tomu se nechce verit.

No a nakonec se te musim  neco zeptat: Ty jsi dneska neco kourila nabo tak? Ze me oslovujes jako muze, i kdyz o prispevek vys je jasne zretelne, ze jsem zenska a taky drive se ti to nepletlo.
Abych si za chvili nemusela pripadat jako  Milda s Harym.  Škleb
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #50 : Prosinec 20, 2013, 01:53:46 pm »



Kdybys našel ještě tabulku, kolik se na ta volná místa hlásí uchazečů, byl by to lepší obrázek o tom, zda je možné místo získat nebo ne. No jo, koukám, že srovnání skutečně nemáš, když jsi pracoval v ČR ještě za komančů. Já jsem si v ČR dokázala vydělat i 120.000 měsíčně, když se zadařilo, což se mi v DE skutečně nepodařilo a zřejmě ani nepodaří, ale kdoví.

Ja nemusim hledat zadnou tabulku, ja vychazim z vlastni praxe. Dokonce i v tom pohranici poptavka prevysuje nabidku napr. po Kfz. Mechatroniker ci pribuznem oboru. Bavime se ovsem o lidech, kteri  a) jsou kvalifikovani, za b) nejsou lini a uplne tupi a samozrejme ovladaji nemcinu na velmi dobre urovni. A za c) nechodi si jen pro stempl.
Takoveho cloveka najit neni vubec snadne, to ti muzu garantovat. Dokonce zamestnavame i jednoho Cecha. Plat ma stejny jako Nemci. Ze praci nemohou sehnat lide bez vzdelani, praxe, bez poradne znalosti reci nebo lini a navic treba jeste nesnasenlivi, apod. to me neudivuje. O takove taky nestojim. To radeji hledam dal.

K tvemu vydelku v Cechach, je-li tomu skutecne tak, pak nechapu 2 veci. Zaprve, jak se muze stat, ze kdyz mel nekdo takove vydelky a celkem slusne udajne vydelava i v Nemecku(tvrdilas kolem 2000 Euro), ze nema ani 500 Euro na uhradu jako odskodne a musi zadat, aby smel splacet po 20 Eurech? Neco tady nestymuje. A zadruhe, nechapu, co te sem privedlo. Ze kvuli synovi pustis takove moznosti v Cechach a odjedes do nejistoty, nezlob se, ale tomu se nechce verit.

No a nakonec se te musim  neco zeptat: Ty jsi dneska neco kourila nabo tak? Ze me oslovujes jako muze, i kdyz o prispevek vys je jasne zretelne, ze jsem zenska a taky drive se ti to nepletlo.
Abych si za chvili nemusela pripadat jako  Milda s Harym.  Škleb


Kdo má dobrou kvalifikaci, dobře placenou práci najde i v ČR nebo na Slovensku a nemusí bydlet v cizině. V Německu je tedy diskriminace cizinců a cizinec dostává nižší plat než Němec?  Co??? Co??? Peníze se většinou investují.. Je mi jedno a nezabývám se tím jestli jsi chlap nebo ženská
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #51 : Prosinec 20, 2013, 02:47:40 pm »

Kdo má dobrou kvalifikaci, dobře placenou práci najde i v ČR nebo na Slovensku a nemusí bydlet v cizině.
To je velmi správný postřeh, který nás ale vede k jedné nevyhnutelné otázce....

V Německu je tedy diskriminace cizinců a cizinec dostává nižší plat než Němec?  Co??? Co???
Jistě, ale ne více, než kdekoliv jinde.

Peníze se většinou investují.
"Investovat" do té míry, že nemám na své závazky, by ovšem šlo nazvat i jinak...

Je mi jedno a nezabývám se tím jestli jsi chlap nebo ženská
Takže to bereš na střídačku, dle denní doby nebo měsíční fáze?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #52 : Prosinec 20, 2013, 03:29:12 pm »

Takže to bereš na střídačku, dle denní doby nebo měsíční fáze?

 Škleb Škleb Škleb

Vidim, ze uz odpovidat nemusim, cimz dekuji Kleenovi, ze se toho ujal. Úsměv
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #53 : Prosinec 20, 2013, 10:02:19 pm »

Kdo má dobrou kvalifikaci, dobře placenou práci najde i v ČR nebo na Slovensku a nemusí bydlet v cizině.
To je velmi správný postřeh, který nás ale vede k jedné nevyhnutelné otázce....

V Německu je tedy diskriminace cizinců a cizinec dostává nižší plat než Němec?  Co??? Co???
Jistě, ale ne více, než kdekoliv jinde.

Peníze se většinou investují.
"Investovat" do té míry, že nemám na své závazky, by ovšem šlo nazvat i jinak...

Je mi jedno a nezabývám se tím jestli jsi chlap nebo ženská
Takže to bereš na střídačku, dle denní doby nebo měsíční fáze?

samozřejmě to platí o diskuzi :-)
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #54 : Prosinec 23, 2013, 11:05:56 pm »

Pravda je, že jak jsem koukala v Mnichově i v Augsburgu tak prodavače tu dělají většinou turci a další přistěhovalci, takže ve větších městech asi nebude problém získat práci prodavačky. V menších městech je situace jiná, tam na přistěhovalce za kasou atd. nenarazíte, pracují tam téměř výhradně Němci, protože je tam nedostatek pracovních míst. Avšak nedokážu si představit jak vyžije např. samoživitelka, prodavačka,která má v Mnichově plat 1300 netto a platí za byt cca 1000 eur včetně služeb.
Zaznamenáno
rychtar



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #55 : Prosinec 25, 2013, 07:25:33 pm »

Urcite samozivitelka neplati 1000 ecek najem a v Nemecku urcite funguji, stejne jako jinde v zapadni Evrope nejake financni davky na snizeni dopadu primeho najemneho u osob financne slabych. Pravdou je, ze vazne cumim, jak jsou ciste platy v Nemecku nizke. Jen pro porovnani, zena pracuje ve Francii v Carrefour, minuly rok mela 22 tisic eur cisteho, pracovni doba 35 hodin tydne, sest nedel placene dovolene a osm dni placeneho volna v pripade nemoci deti.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #56 : Prosinec 26, 2013, 10:33:54 pm »

Pravda je, že jak jsem koukala v Mnichově i v Augsburgu tak prodavače tu dělají většinou turci a další přistěhovalci, takže ve větších městech asi nebude problém získat práci prodavačky. V menších městech je situace jiná, tam na přistěhovalce za kasou atd. nenarazíte, pracují tam téměř výhradně Němci, protože je tam nedostatek pracovních míst. Avšak nedokážu si představit jak vyžije např. samoživitelka, prodavačka,která má v Mnichově plat 1300 netto a platí za byt cca 1000 eur včetně služeb.

Mozna nebydli za 1000eur ale za 350 jako ja s pritelkyni...
Mozna nepracuje 30h tydne za 1300,- mesicne ale 40h za 1600,- nebo vic...
Mozna neni samoživitelka, ale ma vydelavajiciho partnera  Mrknutí

Hledat extremy je snadne...

Rychtar...
Na tomto webu a v techto diskusích bohuzel převládá negativismus lidi s nizkymi prijmy.
Je nas tady par ktery proti tomu bojujeme a upozornujeme i na jine reality a jine prijmy...
A ja verim ze vic lidi tady ma prijem uplne jiny...
Nicmene malokomu se chce poustet do dohadovani s nekterymi po zkušenostech ktere tady ctou.

Ja uvedl za priklad svou pritelkyni a jeji hlavni prijem protoze byla rec o samoskach.
Ale ona tam pracuje jen na 30h tydne za 1300,- netto mesicne s 6 tydny dovolene.
K tomu ma vanocni a dovolenkove penize.
A k tomu vedlejsi prijem za cca 10h tydne v jine praci.
Plus minus ma 2000netto mesicne za 40h v tydnu.
Tvoje zena je na tom o neco lepe s 35h tydne ale rozhodne to neni duvod ,,cumet" jak si napsal, protoze se to nijak vyrazne neliší. .. Nebo ?  Mrknutí

Verim ze i ve Francii jsou lide pracujici za 1000,- netto a mene jako kdekoli jinde v Evropě.

Kazdy vidi a zije jinou realitu.
A ja to nikomu neberu a nevnucuju...

Co me ale vadi a proti cemu se ozivam je, když tady nekdo takto tvrdi ze je to realita celeho Nemecka.
Ze je to pripad kazdeho noveho prichoziho...
Ze kdokoli zije a vydelava jinak a ozve se, tak je nazyvan klamarem apod a ze nosi ruzove bryle...

Rychtar neni vse tak jak tady ctes od nekterych....  Mrknutí

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #57 : Prosinec 27, 2013, 10:15:54 am »

Dorotkaforyou a Dorotka.foryou jedna s tečkou a druha bez.
Ste obe stejne Dorotky ?
Nebo dve ruzne ?
Pokud stejne, muze me nekdo vysvetlit k čemu je dobre pouzivat dva podobne nicky ??
Pokud ruzne nemuzete se obe vic od sebe odlisit ??

Mam si ja i ostatni myslet že sem prispiva jedna osoba treba ze 2, 3, 4, nebo vice nicku ??

Zas nejake cechackovstvi ??

Hm, hm...  Co???
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München