Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: uznanie ucitelskeho vzdelania - predmet Deutsch als Fremdsprache  (Přečteno 35957 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Leden 12, 2012, 09:47:42 pm »

Ahojte,

v Nemecku som si chcela dat uznat vysokoskolsky diplom - ucitelka, slovencina a Deutsch als Fremdsprache.

Poslali mi odpoved v zmysle, ze toto vzdelanie si musim dat uznat este na prislusnych miestach, spominaju "Einzelnprüfung", "Eignungsprüfung" alebo Anpassungsmaßnahme".

Viem, ze si mozem zavolat na nejake prislusne miesta, alebo este predtym by som rada vedela, ci ma niekto s tymto skusenosti. Myslim, ze ze je kazdemu jasne, ze s mojim druhym predmetom, slovencinou, moc sancu nemam, preto sa pytam len na Detusch als Fremdsprache.

Zaznamenáno
yoyo



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #1 : Leden 13, 2012, 11:20:08 am »

Ahoj,
v tom dopise by taky melo stat, co od tebe v priprade Eignungsprüfung a Anpassungsmaßnahme vyzaduji. Eignungsprüfung vypada vetsinou tak, ze si musis pripravit  vyucovaci hodinu a tu potom posoudi komise, mozna k tomu jeste budes muset udelat  nejake zkousky. Anpassungsmaßnahme bude neco jako Referendariat pro ucitele, ktery trva bezne dva roky. Nejlepsi bude se informovat co konkretne v tvem pripade zamysli. Ucitele tady maji po studiu jeste 2 roky praxi a pak jsou teprve "plnohodnotni" ucitele a prave tady o tu praxi jde. Bud clovek musi ukazat, ze umi ucit tak jak je tady zvykem a pozadovano, nebo musi zvladnout Anpassungsmaßnahme.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #2 : Leden 15, 2012, 12:32:31 pm »

Diky za odpoved. V dopise praveze nie su ziadne detaily, len odkaz na nejaku stranku, kde toho vela nie je.
Zaznamenáno
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #3 : Leden 25, 2012, 07:56:09 pm »

ahoj jahoda2010,
chtěla jsem se Tě zeptat, jak to dopadlo s tím uznáváním VŠ diplomu a jestli opravdu musíš dělat ten referendariát na 2 roky. Mě chastá něco podobného, budu končit VŠ v únoru a pak se budu vdávat do Německa a chtěla bych učit. Ale co jsem pochopila, tak na ten referendariát Tě můžou poslat kamkoliv v DE a to se mi moc nechce Úsměv
Kdybys mi mohla dát vědět, jak to s Tebou dopadlo, byla bych Ti moc vděčná Úsměv
Díky, Klára
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Prosinec 03, 2012, 03:52:09 pm »

Klarynka, zatial do nedopadlo nijako, kedze som jednak zistila, ze mi chybaju nejake potrebne dokumenty, jednak musim ist na obe miesta na uznavanie vzdelania osobne, kedze v telefone su nevrli a nie su schopni ti dat ziadnu normalnu informaciu.
Kvoli zdravotnym problemom sa zatial osobna navsteva neuskutocnila.
Zaznamenáno
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #5 : Prosinec 06, 2012, 03:52:10 pm »

Ahoj jahoda 2010,
já už jsem v téhle otázce pokročila, když už tu od léta jsem. Poslala jsem všechny dokumenty na Ministerium v Mnichově a od tam mi za 3 měsíce přišel dopis, že mi titul uznají, ale musím si udělat tzv. Fachgesprach. Moc nevím, co to je, ale počítám s tím, že si mě budou chtít přezkoušet. Mezitím jsem si ale našla místo v jedné soukromé základní škole, kde uznané vzdělání nepotřebují, takže sbírám zkušenosti tam :-)
tak ať Ti to brzo vyjde,
klarynka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München