Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jazykové kurzy v Mnichově-osobní zkušenosti  (Přečteno 78937 krát)
MarieB



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Září 11, 2012, 06:49:47 pm »

Ahoj, jsem momentálně na čtyři měsíce v Mnichově, abych si zlepšila svoji bídnou němčinu. Chodím na kurzy od Dkfa a abych pravdu řekla, jsem z nich hrozně zklamaná. Jsou to čtyři vyučovací hodiny denně, ale skoro nic se nestihne, lektorka všechno říká 10-50krát, neděláme nic než gramatická cvičení(ale stihneme tak dvě za celou dobu) a celé to je hrozně pasivní výuka, mluvíme jenom mezi sebou o přestávce. Nemluvě o tom, že nás je 28 ve skupině.Asi to někomu může vyhovovat, mám i takové spolužáky, ale já z toho skoro nic nemám, usínám a nudím se. V Praze jsem navštěvovala Goethe institut a těšila se na každou hodinu, výuka byla hodně rozmanitá. Tady ale intenzivní kurzy stojí cca 1000 euro na měsíc, což je mimo moje možnosti. Takže se konečně dostávám ke svému dotazu:
Znáte kurzy, které by se podobaly spíš výuce v Goethe institutu?
Uvažuji o MVHS,ale bojím se, že to bude totéž, jen levnější, nebo ten Goethe, i kdyby to měl být jenom večerní kurz, který nestojí tolik.
Snad nechci moc. Díky Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Září 11, 2012, 07:18:12 pm »

http://www.inlingua-muenchen.de/deutschkurse-m.html

http://www.berlitz.de/de/muenchen_marienplatz_weinstrasse/sprachkurse/?starts=15

skol je vela...ja som zase pocul,ze v Mnichove Goethe institut ako najdrahsia skola nic moc neuci...kazdy ma ine skusenosti..je tazko povedat ktora skola je najlepsia...clovek sa musi ucit tak ci tak...
Zaznamenáno
MarieB



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Září 11, 2012, 07:25:41 pm »

Díky, Goethe se tedy vyhnu. Já vím, že učit se musím, to já dokonce ráda Úsměv Jenom potřebuji trošku akčnější výuku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Září 11, 2012, 07:56:28 pm »

Ta Inlingua ma dobre referencie od ludi...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Září 11, 2012, 09:21:09 pm »

My meli dobre zkusenosti s jazykovou skolou Prisma.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
NeverFr



Karma: 0
Příspěvků: 36



« Odpověď #5 : Září 11, 2012, 09:22:00 pm »

Ahoj, já už chodím třetí měsíc na kurz Deutsch Akademie (Karlsplatz) a jsem docela spokojená. Ceny velmi příznivé, oproti výše zmiňované Inlingua je to polovina - 265 Euro. Taky si můžeš vybrat podle toho, jak se ti to hodí časově, mají celkem 4 kurzy během dne ve všech úrovních. Výuka je od pondělí do čtvrtka, navíc si můžeš zaplatit páteční plus kurz, kde se opakuje probraná látka z hodin. Více info najdeš na deutschakademie.de. Taky mají zdarma online cvičení, takže pokud se doma nudíš, můžeš procvičovat Úsměv
Zaznamenáno
Adleta



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Září 12, 2012, 01:36:09 pm »

Ahoj NeverFr, muzu se zeptat jen tak zhruba co ses za ty tri mesice naucila? Delala sis nejake zkousky nebo mas je v planu? Dekuju moc za sdileni zkusenosti. Ad
Zaznamenáno
NeverFr



Karma: 0
Příspěvků: 36



« Odpověď #7 : Září 12, 2012, 06:06:08 pm »

Kurzy jsou konceptovány tak, že postoupíš o jednu "půlúroveň" za měsíc - tzn. já jsem začínala kurz A1/2, další měsíc jsem dělala A2/1 a teď chodím na A2/2. Určitě můžu říct, že vidím velkej pokrok oproti mým původním znalostem němčiny, se kterýma jsem do Mnichova přijela. Zkoušky zatím v plánu nemám, myslím, že mají smysl, až když jsi někde kolem úrovně B2 a na to mám ještě čas Úsměv Záleží taky na tom, k čemu němčinu potřebuješ, jestli se potřebuješ prokazovat certifikátem (např. při studiu na vysoké) anebo ti stačí znalosti. Který gramatický jevy se učí na které úrovni si přesně nepamatuju, ale tak obecně preteritum, perfektum, akkusativ, dativ, některé pojení předložek s určitými slovesy,vedlejší věty s weil, ob, dass, hodně slovíček a taky jsem potkala pár fakt úžasných lidí Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #8 : Září 13, 2012, 02:41:10 am »

Z meho pohledu je nejlepsi skola kontakt s rodilymi mluvcimi a to, pokud mas dobry zaklad z gramatiky. Pokud nemas zvladnutou gramatiku i z teoretickeho hlediska, je docela pravdepodobne, ze se pak budes vyjadrovat furt jako debil, aniz bys o svych chybach neco tusila. V tomto ohledu spoluzaci z kurzu samozrejme nejsou idealnimi konverzacnimi partnery a nemecke spoluzaky asi nikde mit nebudes. Pokud mas nemecke pratele, sousedy, proste toho vyuzij!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Září 13, 2012, 08:53:59 am »

Bjetko, ona se ale ptala na skolu, planuje se tedy nejspis opravdu vazne nemecky ucit. To zadna konverzace se sousedy nenahradi. Ta se da vzit jako doplnek, ale jak uz jsi zminila sama - gramatiku a spisovnou rec ti to neda.
Takze zustanme u tech skol.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #10 : Září 13, 2012, 10:11:28 am »

Nicmene si take, kleeno, mj. stezuje na pasivni vyuku a nedostatek mluveni a na me to dela dojem, ze by chtela vic prostoru na konverzaci (?)
 Mrknutí
Zaznamenáno
MarieB



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #11 : Září 13, 2012, 11:21:12 am »

Možná jsem to napsala špatně. Konverzovat naštěstí mám s kým i mimo školu a vím, že gramatiku potřebuji, ráda bych později němčinu i studovala. Nicméně bych ráda gramatiku, co se v kurzu naučím, také v kurzu aktivně použila a ne se ji učila jenom jako pravidla. Učení cizí řeči přeci nemůže být jenom o gramatice, stejně tak jako nemůže být pouze o mluvení.
Jinak děkuji za nápady Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Září 13, 2012, 01:01:03 pm »

Zena chodila do Prismy a myslim, ze byla velmi spokojena. Individualni, skoro rodinny pristup, po nekterych hodinach posezeni v multikulti podniku apod. Prislo mi to prijemne.
Driv chodila do SDI, to bylo institucionalnejsi a samozrejme i drazsi, nicmene zaklady nemciny mela odtam.

Kazdopadne hodne stesti Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #13 : Září 13, 2012, 08:09:09 pm »

Ja jsem zazila kurzy jenom na VHS, protoze jsem si v te dobe nic jineho dovolit nemohla, a vsechno v poho. Ale asi je to z casti i "jaky si udelas...."
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München